Potencialus „vairuotojas-žmogžudys“: su telefonu rankoje ir dar šuniuku ant kelių

Skaitytojas Sergejus su 15min skaitytojais pasidalijo vaizdu, kuris iliustruoja vieną iš bėdų, kankinančių Lietuvos vairuotojus.

Vilniuje, Laisvės prospekte, skaitytojas nufilmavo gana dažnai pasitaikančią situaciją. Kovo 15 d., 10.58 val. maždaug ties Laisvės pr. 78, Sergejus nufilmavo automobiliu „Honda Accord“ važiuojantį vyriškį. Jam ant kelių sėdėjo šunelis, vairuotojas rankoje laikė mobiliojo ryšio telefoną.

„Kodėl tokie vairuotojai važinėja Vilniaus gatvėmis“, – retoriškai klausia Sergejus.

Naudojimasis mobiliojo ryšio priemone rankomis tuo metu, kai vairuojama, užtraukia baudą nuo 60 iki 90 eurų.

Akivaizdu, kad kelių eismo taisyklėse nėra parašyta, kad, vairuojant automobilį, draudžiama laikyti ant kelių šuniuką ar blaškyti dėmesį, pavyzdžiui, kalbantis su keleiviais. Lygiai taip pat pažodžiui neparašyta, kad būtų nesaugu ant kelių pasisodinti didesnį gyvūną (apie specialų gyvūnams skirtą KET punktą skaitykite žemiau).

Administracinių nusižengimų kodeksas numato, kad naudojimasis mobiliojo ryšio priemone rankomis tuo metu, kai vairuojama, užtraukia baudą nuo 60 iki 90 eurų. O kitos vairuoti trukdančios veiklos – valgymas ar kalbėjimas su keleiviais – nėra reglamentuotos.

Tačiau, čia ko gero, reikėtų vadovautis ir sveiku protu. Juk neparašyta, kad draudžiama vairuotojui ant galvos stovėti. Bet toks jo elgesys mažų mažiausiai privestų suabejoti psichika ir intelektu.

VIDEO: Vairavimo ypatumai: prie vairo ir šuo, rankoje – mobilusis telefonas

Ekspertas: šitas vairuotojas – potencialus žmogžudys

Kelių policijos valdybos Nusikalstamų veikų eismo saugumui tyrimo skyriaus viršininkas Alvaras Bacevičius sako, kad, nors tik mobilaus telefono naudojimas yra išskirtas kaip draudžiamas dalykas, bet koks dėmesio nukreipimas nuo vairavimo yra draudžiamas.

Asmeninio archyvo nuotr./Darius Grinbergas
Asmeninio archyvo nuotr./Darius Grinbergas

Darius Grinbergas – „Lexus“ vairavimo meno“ mokyklos vadovas – komentuodamas situaciją nevyniojo žodžių į vatą:

„Tai tas pats lyg vairuotum antrankiais surakintomis rankomis ir dar užrištomis akimis. Šitas vairuotojas – potencialus žmogžudys. 1,5 tonos ant ratų yra mirtinas ginklas nemokšos rankose.

Jis tikrai nespėtų sureaguoti į kelyje netikėtai atsiradusią kliūtį. Vairuodamas visuomet turi stebėti aplinką, būti susikoncentravęs į tuo metu atliekamą darbą – vairavimą“.

Vairavimo mokyklos „Amplius“ direktorius Artūras Pakėnas siūlo pasiskaityti KET punktą apie saugos diržų ir kitų saugos priemonių naudojimą – primygtinai siūlo išstudijuoti KET 206 punktą, kuris skamba taip:

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Artūras Pakėnas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Artūras Pakėnas

„Vairuotojas privalo pasirūpinti stovinčioje transporto priemonėje esančių gyvūnų augintinių saugumu ir užtikrinti, kad gyvūnai augintiniai būtų vežami tokiu būdu, kad netrukdytų vairuoti, nesusižalotų ir nesužeistų transporto priemonėje esančių eismo dalyvių, jeigu transporto priemonė būtų staigiai stabdoma“.

Nuo 90 km/h staigiai sustojus, daiktų masė padidėja 45 kartus.

Be to, kaip teigia saugaus eismo ekspertas A.Pakėnas, automobilyje negali būti nepritvirtintų daiktų:

„Tai – pavojus visiems. Nuo 90 km/h staigiai sustojus, daiktų masė padidėja 45 kartus (dėl inercijos).

Paskaičiuokite, kiek tokiu atveju svertų šuniukas ar vaistinėlė. Staigaus stabdymo metu jis gautų sunkią traumą“.

Pasak A.Pakėno, dažnai tenka išgirsti, kad „šuniukas ant kelių niekam nekliudo“.

„Tikram vairuotojui tokie dalykai tikrai trukdo važiuoti saugiai. Taigi, jei kas nors sako, kad tai yra smulkmena, tas nėra vertas tikro vairuotojo vardo“, – apibendrino ekspertas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų