Reda pasakoja, kad briedį susitiko prieš 9 val. ryto, veždama vaikus į darželį.
„Pafotografavom, pafilmavom, iškvietėm pareigūnus. Grįždama iš darželio briedžio nebemačiau. Neatrodė ligotas, tik šiek tiek išsigandęs. Tai – nuosavų namų gatvelė netoli parko. Tad briedis per tvoras šiek tiek pašokinėjo, o kur nukeliavo, kas čia žino“, – rašo skaitytoja Reda.
Prasideda laukinių gyvūnų migracija
15min primena, kad lapkričio ir gruodžio mėnesiais prasideda laukinių gyvūnų žiemos migracija, kuomet dideli kanopiniai žvėrys (briedžiai, stirnos, šernai) iš savo vasaros ganyklų grįžta į žiemos buveines - didžiuosius miškus, dažniausiai kirsdami kelius, kuriais važiuoja transporto priemonės, ir tai sukelia susidūrimo grėsmę.
Kaip elgtis susidūrus su gyvūnu
Dažnai vairuotojai pamiršta Kelių eismo taisyklių reikalavimus, taikomus susidūrus su laukiniu gyvūnu. Tad primename, kad eismo įvykis – tai Kelių eismo taisyklių pažeidimas, nulėmęs kitiems asmenims priklausančių transporto priemonių, krovinių, kelio ir kitų įrenginių arba kitokio turto sugadinimą (apgadinimą).
Taigi, jeigu joks turtas, priklausantis kitiems asmenims, apgadintas nebuvo – apie tokį įvykį pranešti policijai nėra būtina. Tačiau, jeigu sugadintas bet koks kitas turtas, apgadinti kelio ženklai, atitvarai arba kitokie kelio elementai, jeigu buvo sužeistas arba nugaišo gyvūnas – vairuotojas privalo telefonu pranešti policijai apie eismo įvykį ir vykdyti pareigūnų nurodymus. Nugaišusiu gyvūnu pasirūpina aplinkosaugininkai ir medžiotojai.
Pataria stebėti kelkraščius
Policija pataria: stebėkite kelkraščius – dažniausiai gyvūnai į važiuojamąją kelio dalį įbėga būtent nuo kelio krašto. Jeigu pastebėjote kelkraštyje stovintį gyvūną – važiuokite pro jį lėtai ir atsargiai, nemirksėkite tolimosiomis žibintų šviesomis, nenaudokite garsinio signalo – apakinto ir išgąsdinto gyvūno elgesys gali būti pavojingai nenuspėjamas.