Kaip pranešė savivaldybė, penkis mėnesius truksiančių darbų metu bus ardoma danga, vykdoma lietaus ir vandens nuotekų tinklo rekonstrukcija, iškeliami elektros ir ryšių kabeliai, įrengiami pėsčiųjų ir dviračių takai, persodinami želdiniai.
Pasak sostinės mero patarėjo Karolio Žukausko, pirmadienio rytą pradėjus darbus statybvietėje Gariūnų verslo ir kultūros parko atstovai trukdė pradėti darbus.
„Problema, kad maža dalis Gariūnų yra valstybinėje žemėje, ir jie turės keletą kioskų nusigriauti. Būtent dėl to jie jau ilgą laiką priešinasi sankryžos įrengimo darbams – dar pernai vasarą pralaimėjo visus teismus, bet nepaisant to, bent du ar tris kartus fiziškai stabdė darbus“, – feisbuke teigė jis.
Anot patarėjo, pirmadienį pradėjus tverti tvorą, Gariūnų apsaugos darbuotojai neleido pradėti darbų, pastatė ekskavatorius, dalį darbuotojų iš statybvietės reikėjo pašalinti fiziniu būdu.
Pats Gariūnų verslo ir kultūros parkas išplatintame pranešime pažymėjo, kad savivaldybės bei policijos atstovai „nepateikė jokio juridinio dokumento, suteikiančio teisę naikinti svetimą turtą“.
Tuo metu savivaldybė pirmadienį išplatintame pranešime pažymėjo, jog 2021 metų birželio mėnesį įmonė „Jurgena“, teigdama, kad yra kilnojamų daiktų Gariūnų teritorijoje savininkė kreipėsi į teismą ir reikalavo panaikinti statybos leidimą sankryžai rekonstruoti.
Tačiau tiek pirmos instancijos teismas, tiek apeliacinis teismas skundą atmetė.
„Aukščiausiasis Teismas atsisakė priimti nagrinėti bendrovės kasacinį skundą, taigi teismų sprendimai, kuriais atmesti visi „Jurgena“ reikalavimai yra įsiteisėję“, – rašoma pranešime.
Savivaldybės teigimu, pagal išduotas prisijungimo sąlygas darbus įgyvendina įmonė „Lidl Lietuva“. Visi darbai atliekami valstybinėje žemėje pagal išduotą ir galiojantį statybos leidimą.