Šalyje prasidėjo akcija „Būkime matomi ir saugūs kelyje“

Skatinant senjorus ir kitus eismo dalyvius kelyje segėti atšvaitus, spalio 17d. prasidedėjo visą Lietuvą apimsianti socialinė akcija „Būkime matomi ir saugūs kelyje“.
Moksleivių kurti atšvaitai: Nr.3
Moksleivių kurti atšvaitai: Nr.3 / LTSA nuotr.

Mėnesį truksiančios akcijos metu senjorams Lietuvos pašto skyriuose bus nemokamai dalijami atšvaitai, o tiems, kurie gyvena atokiau, atšvaitus pristatys mobilūs laiškininkai. Pirmuosius atšvaitus Molėtų pašto skyriuje įteikė susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

„Prasidėjus tamsiajam metų laikui itin svarbu segėti atšvaitus ar naudoti kitas šviesą atspindinčias priemones. Norime, kad pėstieji gatvėse ir keliuose saugotų savo gyvybes, todėl šia socialine akcija kviečiame nepamiršti atšvaitų, pasirūpinti savo ir artimųjų saugumu. Tamsiu paros metu ar esant blogam matomumui atšvaitas gali išgelbėti pėsčiojo gyvybę“, – sako susisiekimo ministras J. Narkevičius.

Kviečiame nepamiršti atšvaitų, pasirūpinti savo ir artimųjų saugumu.

Lietuvoje prasidėjo aštvaitų akcija
Lietuvoje prasidėjo aštvaitų akcija

Per mėnesį, iki lapkričio 17 d., numatoma išdalinti 15 tūkstančių atšvaitų: jie bus dalinami pašto skyriuose, o senjorams kaimiškose vietovėse į namus juos pristatys mobilūs laiškininkai.

„Mobilus laiškininkas kaimiškose vietovėse ar atokiose sodybose gyvenantiems senjorams yra ne tik prenumeratos ar pensijos pristatytojas, bet ir savotiškas ryšys su pasauliu – ypač žiemą, kai pagyvenusiems ar sergantiems žmonėms per sniegą sunku nukakti iki artimiausio miestelio.

Atvykęs mobilus laiškininkas pristato prenumeratą, surenka iš senjoro mokesčius ir pasirūpina, kad artimųjų atsiųstos siuntos jį saugiai pasiektų. Dažnas klientas net pasiguodžia, kad laiškininkas jį aplanko dažniau nei artimieji ar kaimynai, tad ne veltui šiai gražiai atšvaitų akcijai įgyvendinti pasirinkome šiuos, kaip patys juokaujame, „ratuotus riterius“, – šypsosi Lietuvos pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė.

Eismo saugos specialistų duomenimis, šviesiu paros metu įvyksta daugiau eismo įvykių, kuriuose nukenčia pėstieji, tačiau tamsoje pėsčiųjų žūsta daugiau. Pavyzdžiui, pernai gatvėse ir keliuose netekome 68 pėsčiųjų, iš jų du trečdaliai žuvo tamsiu paros metu. Nė vienas jų neturėjo atšvaito ar kitų šviesą atspindinčių priemonių.

„Trumpėjant dienoms ir ilgėjant tamsiajam paros metui, viena iš svarbiausių temų tampa matomumas. Pagal statistiką, beveik pusė žuvusiųjų pėsčiųjų yra senjorai ėję tamsiu paros metu ar esant blogam matomumui. Mūsų senjorai yra labiau linkę rūpintis savo vaikais, anūkais, bet labai dažnai pamiršta save. Todėl ši akcija – mūsų dėmesys senjorų saugumui keliuose“, – sako Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos direktorius Vitalijus Andrejevas.

Eisme dalyvaujantys pėstieji turėtų visada elgtis atsakingai, saugoti savo gyvybę – kelio ruožuose, kur yra įrengti pėsčiųjų takai, eiti jais, atšvaitą naudoti kaip būtiną aprangos detalę, taip pat paraginti segėti atšvaitus ir savo artimuosius.

Atšvaitų segėjimo akciją kiekvieną rudenį inicijuoja Susisiekimo ministerija. Akciją organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ir AB Lietuvos paštas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis