Kokios septynios taisyklės ir kas yra trijų pirštų taisyklė, sužinosite vaizdo siužete.
Gerą dviratininką vaidina aktorius Remigijus Endriukaitis.
TAIP PAT SKAITYKITE:
Mokomės važiuoti dviračiu: ko reikia, kad kelionė būtų saugi ir smagi?
Saugaus eismo atmintinė:
- Nepriklausomai nuo amžiaus, dviratininkas turi mokėti kelių eismo taisykles ir jų laikytis.
- Važiuojant dviračių taku, dviratininkas laikosi jo dešiniojo krašto.
- Dešiniajame kelio krašte įrengtomis dviračių juostomis (pažymėtomis skiriamosiomis linijomis bei dviračio simboliais) važiuodamas dviratininkas turi suprasti, kad tai jau judrioji kelio dalis, todėl reikia elgtis itin atsargiai ir atidžiai stebėti aplinką.
- Jei jaunasis dviratininkas rieda drauge su tėveliais važiuojamąja kelio dalimi, kur nėra dviračių juostų ar nėra neįrengtas dviračio takas, jie turi važiuoti kuo arčiau dešiniojo krašto.
- Pėsčiųjų taku, šaligatviu dviračiu galima važiuoti tik tada, kai nėra dviračių tako, dviračių juostos ar kelkraščio arba jais važiuoti negalima. Dviratininko greitis čia turi prilygti pėsčiojo greičiui.
- Būtina vadovautis dar viena taisykle, kuri tampa mūsų kasdienybės dalimi – jokių ausinukų!
- Pasirūpinkite savo ir vaikų saugumu – užsidėkite šalmą, šviesą atspindinčią liemenę, prie dviračio pritaisykite žibintus bei atšvaitus. Svarbu, kad dviratis būtų techniškai tvarkingas.
- Jei nuo mažens vaikams bus rodomas teisingas ir atsakingas pavyzdys, pagrįstai aiškinamos kelių eismo taisyklės ir jų nesilaikymo pasekmės, bus kalbama apie eismo aplinkos ypatumus ir akcentuojamas dėmesys į kultūringą, logiškai mąstantį eismo dalyvį, užaugs jauna sąmoninga dviratininkų karta.
Brangink gyvybę. Dviračiu keliauk saugiai
Skiltis Saugukelyje.lt rengiama kartu su VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija