Susisiekimo ministras R.Sinkevičius: Vairavimo kultūra – viena iš būtinų saugaus eismo sąlygų

Rugsėjo 12-ąją Klaipėdoje, kruizinių laivų terminale, startuoja Lietuvos žurnalistų autoklubo rengiamas tradicinis konkursas „Geriausias Lietuvos vairuotojas 2015“. Jau keturioliktą kartą vyksiantį renginį globoja Susisiekimo ministerija, kurios įsteigtą taurę kasmet išsiveža konkurso nugalėtojas.
Rimantas Sinkevičius
Rimantas Sinkevičius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Prieš renginio pradžią kalbiname susisiekimo ministrą Rimantą Sinkevičių. 

– Gerb. ministre, kokią įtaką šie konkursai turi saugiam eismui? Ar jie skatina vairuotojus tobulėti?
 
– Susisiekimo ministerija palaiko renginius, kuriais skatinamas kultūringas ir atsakingas eismo dalyvių elgesys. Esu tikras, kad tradiciniai geriausio Lietuvos vairuotojo rinkimai daro didelę įtaką saugiam eismui. Tokie konkursai – rimtas stimulas atsakingiau žiūrėti į savo ir aplinkinių žmonių sveikatą bei gyvybę ir stengtis vairuoti kuo profesionaliau. 

– Psichologai teigia, kad vairuotojus reikia ne tik bausti ar gąsdinti, bet ir mokyti. Ar pritariate šiame teiginiui? 

Pritariu ir noriu papildyti, kad gerus vairuotojus dar reikia ir gerbti, skatinti. Manau, kad tai ir yra viena iš konkurso užduočių. Juk gerai vairuoti automobilį – tai ne tik nepriekaištingai žinoti kelių eismo taisykles, turėti gerus vairavimo įgūdžius, bet ir labai svarbu pavyzdingai elgtis kitu eismo dalyvių atžvilgiu. Į šiurkštų elgesį kelyje neverta atsakyti tuo pačiu. Geriausias būdas pamokyti kelių chuliganus – rodyti ramaus, kultūringo vairavimo pavyzdį. 

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Greičio matuoklis Vilniuje
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Greičio matuoklis Vilniuje

– Šis konkursas labai populiarus – per 13 metų jame dalyvavo apie 18 tūkst. žmonių. Ar pritartumėte nuomonei, kad kai kurių eismo įvykių galbūt galima buvo išvengti, jei konkurse dalyvautų dar daugiau vairuotojų?

Europos Komisija yra priėmusi kelių eismo saugos veiksmų programą ir tikisi, kad iki 2020 m., lyginant su 2010-aiais, žuvusiųjų keliuose sumažės dvigubai. Šį ambicingą tikslą gali padėti pasiekti ir vairuotojų kuo didesnis noras būti geriausiems.

Pirmas šių metų pusmetis Lietuvos keliuose buvo saugesnis nei atitinkamas 2014 m. laikotarpis. Šiemet žuvo apie 17 proc. mažiau žmonių. Be to, sumažėjo eismo įvykių ir sužeistųjų. Išsaugota 37 proc. daugiau pėsčiųjų ir 45,5 proc. daugiau vaikų gyvybių. Be abejo, norėtume dar spartesnės pažangos, bet geresniam rezultatui pasiekti būtinas ir didesnis vairuotojų atsakingumas. 

Todėl norėčiau palinkėti, kad vairuotojai pastoviai gilintų savo teorines ir praktines žinias, o vairuodami prioritetą skirtų saugumui kelyje. Tik kartu galime pasiekti, kad Lietuvos keliuose nežūtų nė vienas žmogus.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų