Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Svarbu žinoti: laikas, skirtas vasarines padangas keisti žieminėmis, baigėsi

Lapkričio 10-oji, penktadienis – svarbi diena Lietuvos vairuotojams. Pagal KET, nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. draudžiama važinėti automobiliais, apautais vasarinėmis padangomis.
Didelis naujų žieminių padangų pasirinkimas
Didelis naujų žieminių padangų pasirinkimas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Kelių eismo taisyklėse (KET) teigiama, kad nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. draudžiama eksploatuoti motorines transporto priemones, išskyrus mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius ir priekabas su vasarinėmis padangomis. Mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius eksploatuoti su vasarinėmis padangomis draudžiama gruodžio–vasario mėnesiais, taip pat kovo–lapkričio mėnesiais, jeigu bent dalis važiuojamosios dalies, kuria važiuojama, yra apsnigta ar apledėjusi.

Administracinių nusižengimų kodekse (ANK), 415 str. 2 d. rašoma:
Transporto priemonių, kurių padangos neatitinka nustatytų techninių ar padangų naudojimo reikalavimų, vairavimas, užtraukia baudą vairuotojams nuo 30 iki 40 eurų.

Lietuvos policija primena, kad netinkamos padangos gali tapti avarijos priežastimi. Paprastai laikoma, kad, aplinkos temperatūrai nukritus iki 7 laipsnių ar dar žemiau, reikia rinktis žiemines padangas, nes jų savybės labiau nei vasarinių tinka vairuoti šaltuoju sezonu. Taigi protingiausiai pasielgė tie vairuotojai, kurie vadovavosi ne tik KET punktais, bet ir sveika logika – įvertino meteorologines sąlygas ir nelaukė paskutinės dienos.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kodėl vasarinės padangos netinka atšalus orams

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos