T.Tomilinas: „Milžiniškų spūsčių dėl mažareikšmių avarijų įmanoma išvengti“

Pirmadienio rytą Vilniaus miestą sukaustė didesnės nei įprasta eismo spūstys, paralyžavusios visą vakarinę miesto pusę. Situacija susiklostė, kai dėl skirtingose miesto vietose įvykusių sąlyginai nedidelių autoįvykių buvo užblokuotas eismas, vairuotojams nesutariant dėl įvykio kaltininko.
Tomas Tomilinas, Rima Baškienė
Tomas Tomilinas, Rima Baškienė / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys, demokratas Tomas Tomilinas sako, jog panašių situacijų būtų galima išvengti įvedus Saugaus automobilių eismo įstatymo pakeitimus. „Kai avarijos dalyviai sutaria dėl kaltininko, eismo įvykio deklaracijas ir dabar galima pildyti patraukus automobilius ir netrukdant eismui. Problema kyla tada, kai dėl kaltinimo nesutariama, kviečiama policija, o kol ji atvyksta eismas iš dalies arba visiškai sustoja“, – sako parlamentaras.

Anot jo, policijai atvykti į tokio įvykio vietą piko valandomis, suprantant, kad šie iškvietimai dažnai nėra laikomi prioritetiniais, gali trukti iki valandos ar ilgiau, o tuo tarpu automobiliai stovi gatvėje ir blokuoja eismą. „Sprendimas yra įstatymo pakeitimas, kuris leistų tam tikrose, specialiu ženklu pažymėtose gatvėse, kur įrengtos vaizdo kameros, taikyti specialią normą ir patraukti automobilius iš įvykio vietos net avarijos dalyviams nesutariant dėl kaltininko“, - siūlo Tomas Tomilinas.

Demokrato teigimu pagrindinės, didžiosios miesto gatvės, kurių pralaidumas ne maža dalimi lemia spūsčių susidarymą, jau dabar yra tinkamai apšviestos, nuolat filmuojamos ir stebimos aukštos raiškos kameromis. „Techninės galimybės ieškoti įvykio kaltininko patraukus transporto priemones ir atlaisvinus eismą jau seniai yra, dabar laikas patobulinti teisės aktus“, - ragina Seimo narys.

T. Tomilino teigimu tokia iniciatyva jau buvo kilusi 2016 – 2020 metų kadencijos metu, tačiau tuomet suabejota jos reikalingumu, techniniu pasiruošimu, kilo kitų klausimų. Seimo nario manymu visos techninės galimybės šiuo metu jau yra sudarytos, tereikia imtis algoritmo įtvirtinimo įstatyme. „Tėvai vėlavo į darbus, vaikai į mokslus, patys pareigūnai, kurie turėjo nuspręsti kas sukėlė spūsčių priežastimi tapusius autoįvykius jose įstrigo. Man atrodo tai puikus priminimas ir paraginimas labiau išnaudoti technologijas, kurios jau yra įdiegtos ir kurių esmė yra gerinti miesto gyvenimo kokybę“, - sako parlamentaras.

Viliamasi, jog diskusiją dėl minėto įstatymo pakeitimo pavyks atnaujinti artimiausiu metu. Atsižvelgiant į eismo kamerų infrastruktūrą kituose miestuose tikimasi, jog ilgainiui jį bus galima plačiai pritaikyti visur, taip mažinant kelių policijos užimtumą ir gerinant eismo sąlygas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai