Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 04 14 /17:06

Vairuotojai, dėmesio – vieną balandžio dieną matuokliai fiksuos bet kokį greičio viršijimą

Visą šią savaitę, balandžio 13–19 dienomis, policijos pareigūnai vykdo Europos kelių policijos tinklo TISPOL inicijuotą saugaus eismo akciją, skirtą transporto priemonių važiavimo greičio kontrolei užtikrinti.
Šaudo, bet negaudo
Greičio matuoklis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Šiai akcijai skirta ir pirmą kartą Europos šalių kelių policijos pareigūnų organizuojama 24 valandas truksianti specialioji prevencinė priemonė „Greitis“. Ji bus vykdoma ketvirtadienį ir penktadienį (balandžio 16–17 d.) nuo 6.00 iki 6.00 valandos 23 Europos šalyse, tarp jų ir Lietuvoje.

Mūsų šalyje ši specialioji policinė priemonė pavadinta „Pamėgink važiuoti tik saugiu greičiu. Turėtų patikti...“.

Policijos pareigūnai atkreipia dėmesį, kad minėtą dieną mūsų šalies keliuose įrengtos greičio matavimo sistemos fiksuos visas transporto priemones netaikant jokios tolerancijos ir vairuotojai už Kelių eismo taisyklių pažeidimus turės atsakyti teisės aktų nustatyta tvarka.

Tai yra, bus fiksuojamas ir keliais kilometrais per valandą viršytas greitis. Ne paslaptis, kad dauguma greičio matuoklių Lietuvoje mažesnio už 20 km/val. greičio viršijimo nefiksuodavo.

Europos kelių policijos tinklo TISPOL prezidentas Aidanas Reidas sako: „Šia prevencine priemone siekiame, kad vairuotojas pagalvotų apie važiavimo greitį, tiek leistiną nustatytą, tiek ir pasirenkamą pagal važiavimo sąlygas. Taip elgdamasis vairuotojas gali sumažinti sau ir kitiems eismo dalyviams keliamą riziką. 24 valandų prevencinė akcija yra vienas iš mūsų tinklo tikslų – mažinti eismo įvykiuose nukentėjusių žmonių skaičių ir siekti, kad Europos keliai būtų kuo saugesni“.

Manau, kad tokie dalykai priverčia atkreipti dėmesį į tai, kaip greitai važiuoji

Šioje vienos paros policinėje prevencinėje priemonėje „Greitis“ dalyvaujančios šalys: Airija, Belgija, Bulgarija, Danija, Estija, Italija, Jungtinė Karalystė, Kipras, Kroatija, Latvija, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Portugalija, Rumunija, Serbija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Vengrija, Vokietija, taip pat Norvegija.

Eismo saugumo specialistai vertina teigiamai

„Kai išgirdau, kad tokią akciją vykdys, nusišypsojau gerąja prasme, – sakė „Lexus“ vairavimo akademijos vadovas Darius Grinbergas. – Manau, kad tokie dalykai priverčia atkreipti dėmesį į tai, kaip greitai važiuoji.“

Jis teigė, kad žmonės įpratę važiuoti greičiau. Neretai prie spidometro rodmenų pridedami 10 km/val., nes už tokį viršijimą gresia tik įspėjimas, o prie to – dar kažkiek.

„Kaip priemonė patikrinti vairuotojų budrumui, ji puiki. Juo labiau, kad apie akciją iš anksto įspėjama“, – teigė saugaus eismo specialistas.

Aš manau, kad pas mus žmonės atsipalaidavo per daug. Visi labai greit važiuoja, ypač Vilniuje

Jis nesiėmė spėlioti, ar duotų naudos tokių akcijų darymas dažniau – tai susiję su nemažais resursais. Tačiau vairuotojai turės dažniau žvilgčioti į spidometrą ir atsargiau elgtis su akceleratoriumi, o tai nėra blogai.

„Statistika dar niekam nesukliudė – pasižiūrėti, kokia iš tikro yra situacija, dar niekam nepakenkė. Tegul pabando – neparagavus, sunku pasakyti“, – išgirdęs apie akciją, svarstė vairavimo instruktorius Artūras Pakėnas.

Jis teigė manantis, kad Lietuvoje egzistuojanti tolerancijos greičiui riba yra per didelė – daug kas važiuoja iki 20 km/val. greičiau nei leistina. Už tokį greičio viršijimą gresia 11,58 – 28,96 Eur bauda. Specialisto nuomone, tolerancija greičio viršijimui turėtų būti 10 proc. nuo leistino greičio.

„Aš manau, kad pas mus žmonės atsipalaidavo per daug. Visi labai greit važiuoja, ypač Vilniuje. Dažnai dirbu kituose miestuose, tai jų vairuotojai sako, kad Vilnius yra labai greitas miestas“, – komentavo A. Pakėnas.

Saugaus eismo eksperto manymu, reikėtų viso eismo srauto greitį kiek įmanoma suvienodinti, nes dabar eismo dalyviai tarsi susiskirstę į kelias dalis. Jeigu Geležinio Vilko g. dalis važiuoja leistinu 60 km/val., tai atsiranda nemažai judančių 70 km/val., kita dalis važiuoja 80 km/val., o kažkurie lekia dar greičiau.

„Vilnius iš tiesų per daug pagreitėjo – per daug skirtingų greičių viename sraute“, – pridūrė vairavimo instruktorius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos