Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vilniuje įvyksta trečdalis visų motorolerių sukeltų avarijų šalyje

Ne gyvybės draudimo bendrovės BTA duomenimis, daugiausia motorolerių jau kelerius metus iš eilės registruojama Vilniuje. Atitinkamai čia fiksuojama ir daugiausiai eismo įvykių – apie dešimt kiekvieną sezoną (28 atvejai per nepilnus trejus metus), tuo tarpu mažesniuose miestuose - po du ar dar mažiau. Palyginimui, motociklų vairuotojai per tą patį laikotarpį sostinėje sukėlė 84 eismo įvykius, o kituose dideliuose šalies miestuose taip pat kur kas daugiau nei mažuose miesteliuose: Kaune – 32, Panevėžyje – 12.
Įvykio vietoje
Asociatyvi nuotr.: motorolerio avarija / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Pagal bendrovės statistiką, daugiausia motorolerių ir mopedų rieda Vilniaus gatvėmis. Norinčiųjų apdrausti šias transporto priemones skaičius auga kasmet visuose šalies miestuose, tačiau sostinėje – sparčiausiai. Bendrovės duomenys rodo, vidutinė motorolerių žala palyginus su kitomis transporto priemonėmis yra menka, o eismo įvykių fiksuojama gerokai mažiau. Aišku, reikia atsižvelgti, kad tai sezoninė transporto priemonė, tačiau jei lyginsime su motociklais, kuriuos taip pat eksploatuoja Lietuvoje tik šiltuoju sezonu, matysime, kad motoroleriai  į eismo įvykius patenka pusantro karto rečiau nei motociklai”, – teigia ne gyvybės draudimo bendrovės BTA Transporto skyriaus vadovas Gediminas Radavičius.

Pasak eksperto, motorolerių, kaip ir motociklų pavojingiausi vairuotojai yra jauniausi, ką tik teises gavę vairuotojai. Per dvejus metus  ir septynis mėnesius aštuoniolikmečiai vairuotojai sukėlė trečdalį visų šių dviračių priemonių užfiksuotų avarijų ir pridarė apie 33 tūkst. litų žalos. Taip pat vieni pavojingesnių yra ir vyresni nei 45 metų vairuotojai, jie vairuodami motorolerius per tą patį laikotarpį sukėlė penktadalį avarijų, kurios draudimo bendrovei kainavo 27  tūkst. litų.

Kaip rodo statistika, motorolerių ir mopedų, kaip ir kitų transporto priemonių, avaringiausi vairuotojai yra vyrai, tačiau pastarieji moteris lenkia ypač dideliu skirtumu. Jų sukeltų eismo įvykių skaičius viršija 80 proc. visų per nepilnus trejus metus motorolerių ir mopedų registruotų eismo įvykių, o žala viršija 90 tūkst. litų. Tuo tarpu moterų su šiomis dviratėmis transporto priemonėmis sukelti eismo įvykiai sudarė 15 tūkst. litų nuostolių. G.Radavičiaus teigimu, tai galima sieti su faktu, jog moterų, apsidraudusių motorolerius yra gerokai mažiau nei vyrų.

Draudimo bendrovės duomenimis, vairuojantys motorolerius bei mopedus į avarines situacijas patenka net 37 proc. rečiau, nei automobilių vairuotojai ir 60 proc. rečiau nei motociklų vairuotojai. Vidutinis žalos atlyginimo dydis yra: vyrams – 1,4 tūkst. litų, moterims – 1,2 tūkst. litų. Pasitaikė atvejų, kai žala siekė ir 13 tūkst. litų. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai