Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

„Airbus“ prarado dviejų skraidančiomis šprotų skardinėmis pramintų superorlaivių užsakymą

Prancūzijos orlaivių gamybos milžinė „Airbus Group“ prarado dviejų superorlaivių A380 užsakymą, kurį anksčiau buvo pateikusi Indijos vandenyno regiono oro vežėja „Air Austral“, šiuose orlaiviuose planavusi įrengti daugiausiai vietų civilinės aviacijos istorijoje.
Airbus A380
Airbus A380 / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šių orlaivių, kuriuose planuota įrengti po 840 vietų ir kuriuos dėl to žiniasklaida praminė skraidančiomis šprotų skardinėmis, atnaujintame „Airbus“ vykdomų užsakymų sąraše nebeliko, o tai patvirtina, kad šis užsakymas buvo atšauktas. Tačiau tai nebuvo netikėta, nes „Air Austral“ ne kartą atidėdavo orlaivių pristatymą.

Reunjono saloje įsikūrusi „Air Austral“ dviejų denių orlaivius A380 užsakė dar 2009 metais. Oro vežėja tuomet teigė, kad jie bus naudojami pigiems skrydžiams į Paryžių. Kaip bus išdėstytos vietos ar kiek orlaiviuose bus įrengta tualetų, įmonė nenurodė.

A380 buvo sertifikuotas ne daugiau kaip 853 žmonėms, tačiau dauguma oro vežėjų šiame modelyje įrengia 450–550 vietų, o Dubajaus „Emirates“ yra įrengusi 615 vietų.

„Airbus“ yra sakiusi, kad net ir 840 vietų konfigūracijoje A380 sėdynės ir tarpai tarp sėdynių eilių ekonominėje klasėje bus platesni negu „Boeing“ „787 Dreamliner“ ar planuojamuose 777X orlaiviuose.

Pirmąjį šių metų ketvirtį „Airbus“ pristatė užsakovams 125 orlaivius, tuo tarpu „Boeing“ tuo pat laikotarpiu pristatė 176-is. 2015 metais JAV orlaivių gamintoja pristatė užsakovams 723 orlaivius („Airbus“ – 629) ir trečius metus iš eilės išlaikė didžiausios pasaulyje orlaivių gamintojos titulą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos