Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį nutarė, kad sutartyje buvo įtvirtintos aplinkybės, būtinos jai vienašališkai nutraukti. Nustatyta, kad rangovė nepalankiomis darbui oro sąlygomis nesiėmė priemonių spartinti darbų našumą.
Anot teismo, nors direkcija nuolat ragino didinti darbų našumą, tačiau to nebuvo paisoma, papildoma technika buvo pasitelkiama tik epizodiškai. Be to, laiku neužbaigus sutartyje numatytų darbų, direkcija negalėjo pradėti kitų projekto darbų.
Direkcijos pateiktą priešieškinį dėl 28,4 tūkst. eurų delspinigių ir 4,1 mln. eurų nuostolių atlyginimo teismas tenkino iš dalies ir iš Danijos įmonės priteisė tik delspinigius.
Apeliacinis teismas atkreipė dėmesį, kad direkcija per protingą terminą nepasirašė atskiros sutarties dėl neatliktų darbų dalies, todėl neturi teisės į nuostolių atlyginimą.
Klaipėdos apygardos teismas šiemet balandį atmetė „Rohde Nielsen“ ieškinį prašant pripažinti, kad uosto direkcija neteisėtai nutraukė sutartį. Danijos bendrovė taip pat prašė priteisti daugiau nei 1 mln. eurų negautų pajamų su 8 proc. palūkanomis.
Lietuvos apeliacinio teismo nutartis įsiteisėja jos priėmimo dieną, tačiau per tris mėnesius gali būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.
„Rohde Nielsen“ uoste yra įgyvendinusi ne vieną projektą, anksčiau ji taip pat valė akvatorijos dugną, gilino uosto įplauką ir kanalą.
Šiuo metu Klaipėdos uosto išorinio ir vidinio kanalų gilinimo darbai jau baigti, juos už 94 mln. eurų atliko Belgijos įmonė „Jan de Nul.“ kartu su „Baggerwerken Decloedt en Zoon“, bei „Van Oord Dredging and Marine Contractors“.
Išorinis uosto kanalas išgilintas iki 16 metrų, vidinis jo gylis – 15,5 metro.