B.Markauskas: atstatyti Šventosios uostą gali kainuoti 35–40 mln. eurų

Šventosios jūrų uosto gaivinimas gali kainuoti maždaug 35–40 mln. eurų, tikėtina, kad paramą šiam projektui suteiks Europos Sąjunga (ES), teigia žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.
Šventosios uostas
Šventosios uostas / L. Sėlenienės nuotr.

„Kitą savaitę turėtų įvykti pirmasis šiam klausimui suburtos darbo grupės posėdis. Šventosios uosto klausimą koordinuos Žemės ūkio ministerija. Šiemet, jeigu pavyktų susitarti dėl uosto atstatymo finansavimo, tai būtų labai gerai, o apie tolesnius darbus galėtume jau svarstyti kitų metų viduryje“, – BNS sakė B.Markauskas.

Pasak jo, pirminis uosto atstatymo planas numatė, jog darbai kainuotų apie 70 mln. eurų, jeigu numatytas uosto gylis siektų 6 metrus. Vis dėlto B.Markauskas mano, kad gylis galėtų būti mažesni, todėl ir atstatymo darbų kaina sumažėtų iki 35–40 mln. eurų.

„Reikia tartis su žvejais, ar jie norėtų to uosto. Dabar skaičiuojame, kad iš mūsų ministerijos galėtume skirti apie 7 mln. eurų, bet reikia, kad prisidėtų ir kitos ministerijos. Šis uostas būtų puikus pramoginei žvejybai, jachtoms ar vestuvinėms nuotraukoms“, – tvirtino ministras.

Anot jo, yra didelė tikimybė, kad uosto atstatymo projektą parems ES.

Pagilintas ir išvalytas Šventosios uostas buvo atidarytas 2011-ųjų metų birželį, tačiau po kelių dienų jį teko uždaryti, kai įplaukos kanalas vėl buvo užneštas smėliu.

Dabar neveikiantį uostą valdo Klaipėdos uostas. Pokario laikais Šventojoje švartavosi nedideli žvejų laiveliai, jis buvo išlaikomas pamario žvejų lėšomis. Uostas nuo Latvijos sienos nutolęs apie 6 kilometrus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis