„Boeing 737 MAX“ skrydžiai buvo sustabdyti visame pasaulyje 2019-ųjų kovą, po dviejų tokių lėktuvų katastrofų, per kurias žuvo 346 žmonės.
Agentūra „Bloomberg“ pažymi, jog FAA iš naujo sertifikavus „Boeing 737 MAX“, aviakompanijos visame pasaulyje galės atnaujinti jų naudojimą.
FAA pareikalavo, kad „Boeing“ atliktų „737 MAX“ orlaivių programinės ir aparatinės įrangos pakeitimus, kad būtų išspręstos dvi katastrofas sukėlusias problemos, taip pat pašalintų daugybę kitų defektų, nustatytų per šių lėktuvų išsamius patikrinimus.
Be to, JAV reguliuotojas pareikalavo, kad aviakompanijos organizuotų papildomus šių lėktuvų pilotų mokymus, per kuriuos būtų kruopščiai išanalizuoti šias dvi katastrofas lėmę veiksniai.
Europos aviacijos saugos agentūra (EASA) praėjusį mėnesį skelbė, kad dėl „Boeing 737 MAX“ programinės ir aparatinės įrangos pakeitimų šie orlaiviai tapo pakankamai saugūs, kad jų skrydžiai Europos oro erdvėje būtų atnaujinti iki šių metų pabaigos.
Tuo tarpu aviacijos ekspertai tvirtina, jog „Boeing 737 MAX“ grįš palaipsniui ir per artimiausius kelis mėnesius šie lėktuvai į dangų nekils – kartu su papildomais pilotų mokymais „Boeing“ teks užbaigti defektų šalinimus bei paruošti orlaivius eksploatavimui po ilgų prastovų.
JAV aviakompanijų lėktuvų parke yra 72, o kitų šalių oro vežėjų – 315 „Boeing 737 MAX“ orlaivių. Dar maždaug 450 jų buvo pagaminti, bet neperduoti užsakovams.