Ne atsigavimas, o augimas
Po dvejų metų pertraukos žmonės vėl drąsiai planuoja keliones į užsienį. Tačiau tai turi ir savo kainą – Europos, JAV oro uostai praneša apie didžiules eiles ir chaosą. Tad kas nutiko?
„Lietuvos oro uostų“ atstovas žiniasklaidai Tadas Vasiliauskas 15min teigė, kad absoliuti dauguma pasaulio oro uostų šiuo metu išgyvena transformacijos laikotarpį – iš pandeminės, tam tikra prasme kiek sulėtintos, realybės vėl žaibišku greičiu grįžtama prie keleivių ir skrydžių srautų, kurie buvo fiksuojami prieš pandemijos pradžią.
„Kai kuriais laikotarpiais jau fiksuojama, kad keleivių ir skrydžių srautai net lenkia rekordinius 2019 metus, todėl jau galime sakyti, kad kai kuriais atvejais vyksta ne aviacijos srautų atsigavimas, o augimas. Daugeliu atvejų buvusios ekspertų prognozės apie aviacijos atsigavimą yra koreguojamos, nes viskas vyksta daug sparčiau, nei buvo galvojama dar prieš keletą mėnesių“, – komentuoja T.Vasiliauskas.
Vos spėjo į lėktuvą
Tuo, kad pustuščius pandemijos metu matytus oro uostus jau reikėtų pamiršti, įsitikino ir Amsterdame viešėjęs vilnietis Rytis, balandžio 26 dieną susiruošęs skristi namo. Paprastai į oro uostus vyras atvyksta likus mažiau nei dviem valandoms iki skrydžio, tačiau šį kartą per 1 val. 45 minutes Rytis vos spėjo praeiti apsaugos patikrą.
Kaip 15min pasakojo vilnietis, atvykęs į oro uostą, jis pamatė įspėjimus, kad srautai didesni nei įprastai.
„Oro uoste yra trys terminalai, bet, kaip suprantu, įeinama per vieną. Ten didžiulės eilės. Kiek teko laukti, nebeatsimenu, bet nuo atsistojimo į eilę iki patikros praėjimo galėjo būti kokia valanda. Patikrą praėjau kaip tik tuo laiku, kai turėjo prasidėti laipinimas į lėktuvą, bet atbėgęs pamačiau, kad laipinimas dar neprasidėjęs. Gal oro linijos irgi prisitaiko“, – svarstė Rytis.
Darbuotojus per pandemiją atleido
Pasak T.Vasiliausko, tokių situacijų oro uostose priežastys šiuo metu susijusios ne tik su gerokai ankstesniu nei planuota aviacijos atsigavimu, milžiniškais keleivių skaičiais ir aviacijos vasaros sezono pradžia. Dar viena priežastis – staiga išaugęs poreikis pasamdyti naujų darbuotojų.