Patikrinimus pernai lapkritį atlikusi VDI nustatė, kad 11 vairuotojų dirbo nedeklaruotą darbą, o vienas – nelegaliai, todėl pažeidėjams surašė 14 administracinių pažeidimų protokolų: pusę – dėl darbo laiko apskaitos, kitus – dėl atlyginimų apskaičiavimo ir mokėjimo tvarkos, kitų darbo įstatymų pažeidimų, pranešė inspekcija.
VDI patarėja komunikacijai Jurgita Kažukauskaitė-Sarnickienė BNS paaiškino, kad nedeklaruotos darbo formos yra neapskaityti viršvalandžiai ir naktinis darbas, kai nesilaikoma darbo ir poilsio režimo, darbuotojai tariamai jų prašymu išleidžiami nemokamų atostogų arba darbdaviai jiems leidžia nedirbti ir tuomet jiems netaikomas socialinis draudimas.
Dėl to inspekcija siūlo apriboti nemokamų atostogų laiką, taip pat trečiųjų šalių piliečių įdarbinimą įmonėse, kur vairuotojai gali be draudimo nedirbti daugiau negu 20 kalendorinių dienų per metus.
„VDI planuoja patikrinti dar kartą, kaip įmonės atsiskaitė su darbuotojais pagal nustatytus pažeidimus bei ar darbo ir poilsio laiko apskaitos sistema vedama laikantis Darbo kodekso normų“, – rašoma pranešime.
Pasak jos, darbdaviai privalės pašalinti 17 pažeidimų.
22 įmonės pasirinktos pagal jų darbuotojų skaičių, vidutinį darbo užmokestį ir kitus rodiklius.