„Nuo šiandien valstybės įmonė „Kelių priežiūra“ atveria interaktyvų žemėlapį. Jame kiekvienas vairuotojas, gyventojas gali surasti bet kurį kelią ir pamatyti tame kelyje per paskutines aštuonias valandas atliktus darbus bei matyti, kokie darbai suplanuoti aštuonias valandas į priekį“, – žurnalistams antradienį sakė susisiekimo ministras Marius Skuodis.
Pasak jo, pereinama prie atvirų duomenų, todėl nebereikės diskutuoti, ar konkrečiame kelyje buvo barstytuvas, ar ne.
Ministras tikisi, kad žemėlapis taps pagrindu ir gyventojams užduoti klausimus „Kelių priežiūrai“ ar informuoti įmonę apie realią situaciją, nors tiesioginės informavimo funkcijos žemėlapyje ir nėra.
„Kelių priežiūros“ vadovo Audriaus Vaitkaus teigimu, toks skaitmeninis įrankis sukurtas jaučiant visuomenės poreikį ir pageidaujant pagrindinei užsakovei – Lietuvos automobilių kelių direkcijai.
„Matėme ir visuomenės norą žinoti, kas planuojama, kiek mechanizmų valstybinės reikšmės keliuose, kokie darbai atlikti“, – kalbėjo A.Vaitkus.
Grįžtamojo ryšio funkcijos žemėlapyje nėra, bet žemėlapyje galima spustelėti ant kiekvieno kelio ruožo ir gauti informaciją, koks jo priežiūros lygis, kuriomis valandomis turi būti vykdomi darbai. Taip pat pateikiamas bendras dirbančių mechanizmų skaičius, šį sezoną išbarstytos druskos masė (126,5 tūkst. tonų), barstytų ir valytų valstybinių kelių ilgis (1,7 mln. kilometrų).
„2023 metų žiemos įkarštyje turėjome pirmąją versiją, kurią išbandėme viduje. Šių metų pradžioje pristatome visuomenei prieinamą versiją. Tiek mobiliajame įrenginyje, tiek kompiuteryje galima gauti aktualią informaciją apie „Kelių priežiūros“ planuojamus ir vykdomus darbus – prevencinius barstymus, sniego valymą ir barstymą tirpdančiomis medžiagomis arba tik sniego valymą“, – sakė A.Vaitkus.
Šia informacija galės naudotis ne tik gyventojai, bet ir įmonės darbuotojai, atsakingi už kelių valymą konkrečiame ruože.
Kauno rajone įsikūrusi „Kelių priežiūra“ prižiūri 21 tūkst. kilometrų valstybinės reikšmės kelių visoje Lietuvoje.