„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Įsteigtas Lietuvos jūrinis klasteris

Verslo ir mokslo organizacijos telkia jėgas plėtojant jūrinių inovacijų ekosistemą šalyje – šiuo tikslu birželio 30 d. įsteigtas Lietuvos jūrinis klasteris. Siekiama, kad jis taptų platforma aukštos pridėtinės vertės produktų ir paslaugų kūrimui.
Klaipėdos uosto vaizdai
Klaipėdos uosto vaizdai / P. Sadausko nuotr.

Lietuvos jūrinio klasterio steigimą inicijavo nuo 2016 m. veikiantis Lietuvos suskystintųjų dujų (SGD) klasteris. Šiuo metu jo veikloje dalyvauja 17 partnerių – Lietuvos bei tarptautinių verslo organizacijų, mokslo institucijų.

Tikimasi, jog ateityje Jūrinio klasterio narių spektras ženkliai prasiplės bei apims dar daugiau uosto įmonių, laivų statybos ir remonto, jūrinės energetikos sektorių atstovų. Naujosios platformos koordinatoriumi tapo Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP).

„Jūrinė ekonomika yra svarbus ekonomikos variklis, ji yra ir neabejotinai išliks vienu perspektyviausių sektorių, tad Klaipėdos žvilgsnis čia krypsta natūraliai. Įvairios jūrinės industrijos šakos pas mus yra stipriai išvystytos, turi gilias tradicijas ir sėkmingai skinasi kelią konkurencijos nestokojančioje tarptautinėje rinkoje, tačiau kartais dar pasigendama platesnės perspektyvos įvertinant mūsų turimą potencialą, kuris gali tapti naujų galimybių raktu ne tik Klaipėdai, bet ir visai Lietuvai“, – kalbėjo KMTP plėtros vadovas Andrius Sutnikas.

KMTP nuotr./Klaipėdoje įsteigtas jūrinis klasteris.
KMTP nuotr./Klaipėdoje įsteigtas jūrinis klasteris.

Siekiant skatinti aukštos pridėtinės vertės produktų ir paslaugų kūrimą klasteris bus orientuotas į automatizacijos, skaitmenizacijos, daiktų interneto, duomenų analizės ir panaudojimo, dirbtinio intelekto ir sistemų integracijos sprendimus. Naujoji platforma inicijuos inovatyvius projektus bei kvies jų įgyvendinimui pasitelkti Vakarų Lietuvoje išvystytą mokslinę infrastruktūrą – Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų institutą, Akvakultūros kompetencijų centrą, kitas mokslines bazes ir laboratorijas.

Ne mažiau svarbūs klasterio veiklos aspektai bus jūrinio sektoriaus plėtrai svarbių kompetencijų auginimas ir tarptautiškumas, bendradarbiaujant su kitais panašiais klasteriais ES šalyse, pristatant Lietuvoje kuriamus technologinius projektus ir inovacijas renginiuose užsienyje.

Artimiausiuose Jūrinio klasterio steigėjų planuose – technologinių mokymų organizavimas, aktyvus įsitraukimas į rugsėjį Klaipėdos universitete startuosiančios tarptautinės programos „Blue Growth Leaders Academy“ veiklą. Pastarasis projektas suburs tarptautiniu mastu vertinamus lektorius iš užsienio bei pasiūlys galimybę įmonių vadovams, įvairių sferų specialistams bei gabiems studentams įgyti vertingų mėlynosios ekonomikos žinių.

Palaikydamas uostamiesčio siekį orientuotis į tvarų jūros išteklių panaudojimą, pažangiai pramonei aktualių kompetencijų stiprinimą, biotechnologijų ir švariųjų technologijų kūrimą bei kitus ambicingus tikslus, Lietuvos jūrinis klasteris prisidės ir prie ekonominės plėtros strategijos „Klaipėda 2030“ įgyvendinimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs