„Šis pareiškimas arba, galima sakyti, grasinimas išties egzistuoja“, – pareiškė Annegret Kramp-Karrenbauer per spaudos konferenciją Londone.
JAV dienraštis pranešė, jog D.Trumpas pagrasino tai padaryti, jeigu Didžioji Britanija, Prancūzija ir Vokietija oficialiai neapkaltins Teherano pažeidus 2015 metų branduolinį susitarimą.
Susitarimą taip pat pasirašė Kinija, Jungtinės Valstijos ir Rusija, tačiau D.Trumpas 2018 metais vienašališkai iš jo pasitraukė ir vėl įvedė griežtas sankcijas Iranui.
Teheranas savo ruožtu nustojo vykdyti dalį pagal susitarimą prisiimtų įsipareigojimų, o sausio pradžioje paskelbė, jog nebepaisys sutartimi nustatytų urano sodrinimo centrifugų skaičiaus apribojimų.
Londonas, Paryžius ir Berlynas antradienį paskelbė inicijuojantys 2015 metų sutartimi dėl Irano branduolinės programos numatytą mechanizmą, pagal kurį šiitiškai respublikai gali būti sugrąžintos Jungtinių Tautų sankcijos dėl šios sutarties pažeidimų, bet tvirtino, kad lieka įsipareigojusios susitarimui.
Tačiau Irano užsienio reikalų ministras Mohammadas Javadas Zarifas socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, jog trys šalys „išdavė JCPOA (Bendrojo išsamių veiksmų plano, angl. Joint Comprehensive Action Plan) likučius, kad išvengtų naujų Trumpo muitų“.