Didžiosios Britanijos išstojimas iš ES be susitarimo, kuriame būtų numatyta prekyba be kliūčių, reikalavimų suderinimas ir prieiga prie darbo jėgos iš kitų šalių, suduos skaudų smūgį Didžiosios Britanijos ekonomikai ir sukels grėsmę tūkstančiams darbo vietų, pažymima Didžiosios Britanijos automobilių gamintojų ir prekiautojų asociacijos (SMMT) paskelbtame pranešime.
„Automobilių sektorius išgyvena precedento neturinčių pokyčių laikotarpį ir negalima leisti, kad spaudimas, susijęs su „Brexitu“, nukreiptų mūsų dėmesį nuo suderintos nacionalinės pramonės strategijos, – pareiškė SMMT prezidentas George Gillespie. – Sektoriaus ir vyriausybės bendradarbiavimas turi būti stipresnis negu kada anksčiau.“
SMMT skaičiavimais, tuo atveju, jeigu sektorius sugrįš prie Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) taisyklių, dėl automobilių dalių importo ir automobilių eksporto muitų gamybos sąnaudos padidės 3,2 mlrd. svarų (4,1 mlrd. JAV dolerių) per metus ir dėl to britiški automobiliai pabrangs, o jų paklausa pasaulyje – sumažės.
Automobilių gamyba iki 2024 metų gali sumažėti perpus, iki 1 mln. vienetų per metus, o sektorius iš viso neteks apie 42,7 mlrd. svarų.
Didžiojoje Britanijoje gruodžio 12 dieną įvyks parlamento rinkimai, kuriuos inicijavo ministras pirmininkas Borisas Johnsonas. Jis tikisi, kad naujos sudėties parlamentas pritars susitarimui dėl „Brexito“, nes anksčiau parlamentarai ne kartą atmetė ir B.Johnsono pirmtakės Theresos May, ir paties B.Johnsono su Briuseliu suderintus susitarimus.
Pagal dabartinius planus „Brexitas“ turi įvykti sausio 31 dieną.