Dėl streiko, surengto darbuotojams reikalaujant didesnio darbo užmokesčio ir geresnių darbo sąlygų, visoje šalyje geležinkelių tinklas praktiškai sustojo, nes važiuoja tik kas penktas traukinys. Tai sukėlė didelių trikdžių piko valandomis tarp keliaujančiųjų į darbą ir atgal, o daugelis gyventojų tiesiog liko namuose.
Infliacijai pasiekus aukščiausią lygį per keturis dešimtmečius ir, regis, padėčiai galint dar labiau blogėti, pragyvenimo išlaidų krizė kelia didžiulį iššūkį užsienio reikalų sekretorei Lizai Truss ir buvusiam finansų ministrui Rishi Sunakui, kurie susigrums dėl galimybės premjero poste pakeisti Borisą Johnsoną.
Londono metro traukiniai ir autobusai važiavo kaip įprasta, tačiau „Eurostar“ sumažino Lamanšo tunelį kertančių traukinių skaičių, nors vežėjos darbuotojai ir neprisijungė prie streiko.
RMT geležinkelių darbuotojų profsąjungos generalinis sekretorius Mickas Lynchas pareiškė, kad streikai yra būtini, nes atlyginimų augimas atsilieka nuo infliacijos JK, kuri šiuo metu siekia 9,4 proc. ir toliau auga.
„Network Rail“ nepagerino savo ankstesnio atlyginimo pasiūlymo, o traukinių bendrovės mums nepasiūlė nieko naujo“, – teigė jis.
Praėjusį mėnesį RMT surengė trijų dienų streiką, taip pat praktiškai paralyžiavusį geležinkelių tinklą.
„Vyriausybė turi nutraukti savo kišimąsi į šį ginčą, kad darbdaviai galėtų susitarti su mumis derybomis“, – paragino M.Lynchas.
Savo ruožtu vyriausybė paragino profsąjungų vadovus ir geležinkelių operatores išspręsti ginčą.
Tikimasi, kad susisiekimo paslaugos bus atnaujintos ankstyvą ketvirtadienio rytą.