Valstybės valdomai „Lietuvos jūrų laivininkystei“ priklausančio laivo „Voruta“ įgula vėlų antradienio vakarą atsiuntė 15min.lt elektroninį laišką, kuriuo šaukiasi pagalbos. Įgula pasakoja, kad laivas buvo areštuotas už LJL skolas Batos uoste, Pusiaujo Gvinėjoje. Įgulos nariai pasakojo, kad jaučiasi kaip įkaitai.
Trečiadienio rytą „Lietuvos geležinkeliai“ (LG) 15min.lt patvirtino, kad laivas iš tiesų yra užstrigęs Batos uoste.
TAIP PAT SKAITYKITE: Vėl areštuoto laivo „Voruta“ įgula: bijome prapulti šiame Dievo pamirštame Afrikos kampe
„Apie situaciją žinoma ir kartu su LJL vadovais bei pagrindiniu kreditoriumi SEB banku tariamasi ir ieškoma sprendimų“, – portalą informavo LG.
Susisiekimo ministerija į klausimą, ką darysianti, neatsakė, o patarė kreiptis į LJL, iš kurios atsakymo dar nesulaukėme.
Tuo metu liberalas, buvęs susisiekimo ministras Eligijus Masiulis 15min.lt sakė, kad apie „Vorutos“ problemas sužinojęs tik trečiadienio rytą iš 15min.lt.
„Akivaizdu, kad tie 3 mln. eurų jau išleisti padengiant ankstesnes bendrovės skolas. Dabar svarbiausia išvaduoti mūsų piliečius, dabar ruošiame kreipimąsi į URM ir SM dėl susidariusios situacijos, reikalaudami, kad jau šiandien būtų aišku, kokių veiksmų imamasi. Arba turi būti nedelsiant išvaduotas laivas su įgula, pervedant reikiamą sumą, arba įgula turi būti nedelsiant parskraidinta namo“, – 15min.lt sakė parlamentaras.
Valstybės įmonė „Lietuvos geležinkeliai“ suteikė 3 mln. eurų paskolą LJL, o SEB bankas liepos pabaigoje dar 9 mėnesiams – iki kitų metų balandžio – atidėjo LJL beveik 15 mln. eurų paskolų grąžinimo terminą. Vėlesnis paskolos grąžinimo terminas leido stabdyti LJL bankroto procedūras – Klaipėdos apygardos teismas bylą nutraukė praėjusį penktadienį. Vos dėlto, neatmetama galimybė, kad galiausiai bus nutarta skelbti LJL bankrotą.
„Atsižvelgiant į tai, jog LJL nesiima jokių veiksmų dėl susidariusios situacijos panaikinimo ir Lietuvos piliečių grąžinimo į Lietuvą, nesuteikia laivo įgulai jokios informacijos ir tinkamo aprūpinimo, prašome: 1) Pateikti informaciją, kokių veiksmų buvo imtasi siekiant užtikrinti laivo įgulos saugumą ir tinkamą aprūpinimą; 2) pateikti artimiausių veiksmų planą siekiant grąžinti laivo „Voruta“ įgulos narius į Lietuvą“, – laiške Užsienio reikalų, Susisiekimo ministerijoms ir „Lietuvos geležinkeliams“ rašo parlamentaras E.Masiulis.