Lietuvos poilsiautojai iš Dubajaus skraidinami per Iraną, nors šią erdvę rekomenduojama lenkti

Sekmadienį Lietuvos oro bendrovės „GetJet“ lėktuvas Airbus A320 iš Dubajaus parskrido į Vilnių. Tik kylant keleiviams buvo pranešta, jog skrydis bus vykdomas per Iraną. Europos aviacijos saugumo agentūra saugumo sumetimais to daryti nerekomenduoja, todėl Europos aviakompanijos aplenkia Iraną, tačiau „GetJet“ renkasi įprastą maršrutą.
„GetJet“ oro linijų lėktuvas iš Dubajaus į Vilnių skrido per Iraną
„GetJet“ oro linijų lėktuvas iš Dubajaus į Vilnių skrido per Iraną / Skyscanner ir „GetJet“ nuotr.

Vilnietė Ilona 15min pasakojo, kad su „GetJet“ oro linijų lėktuvu sausio 12 dieną iš Vilniaus skrido į Dubajų, o sausio 19 dieną – grįžo į Vilnių. Tačiau atgal lėktuvas skrido per Iraną, nors Europos aviacijos saugumo agentūra (EASA) rekomenduoja to nedaryti.

„Kadangi skrydis į priekį jau vyko po visų įvykių Irane, mes iš anksto gavome žinutes, kad yra pavojinga skristi per Iraną ir skrisime per Turkiją. O skrendant atgal jau nebebuvo jokios informacijos apie tai, kad skrydžiai kažkaip keičiasi, nebuvo visiškai jokios informacijos per kur mes skrisime. Tik pradėjus kilti lėktuvui kapitonas informavo, kad skrisime būtent per Iraną“, – sakė Ilona.

Tik pradėjus kilti lėktuvui kapitonas informavo, kad skrisime būtent per Iraną, – sakė Ilona.

Kaip išgirdę šią žinią reagavo keleiviai?

„Apie tai sužinojome jau kai kilo lėktuvas, todėl žmonės pašurmuliavo, pečiais pakraipė – juk neišlipsi iš lėktuvo, kai jis jau kyla. Rankose laikiau mažą vaiką, todėl neleidau to streso viešai parodyti, stengiausi reaguoti ramiai, bet... Gerai, kad viskas gerai baigėsi“, – kalbėjo vilnietė.

Skyscanner nuotr./Skrydis per Iraną
Skyscanner nuotr./Skrydis per Iraną

Ji pridūrė, kad toks oro linijų sprendimas jai atrodo keistas.

„Žinant, kad kitos linijos per Iraną neskrenda, labai keista, kad lietuviai pasirenka kelią per ten“, – teigė Ilona.

Kaip pasakojo „GetJet“ oro linijų Airbus A320 lėktuvu iš Dubajaus skridusi vilnietė, keleivių buvo apie 200, dauguma – lietuviai.

„GetJet“: situaciją regione stebime

„GetJet“ atstovė spaudai Silvija Jakienė akcentavo, jog bendrovė skrydžius vykdo remiantis tarptautinės EASA rekomendacijomis.

„Remiantis sausio 11 d. išleista rekomendacija dėl situacijos Irane, sausio 12 d. skrydį į Dubajų vykdėme skrendant per Turkiją ir Egiptą, apskrendant Irano oro erdvę. Atsižvelgiant į naujausias EASA rekomendacijas, išleistas sausio 16 d., bei atlikus skrydžio saugos vertinimą, vakar dienos (sausio 19 d.,– red. past.) skrydį į Dubajų vykdėme įprastu maršrutu“, – 15min teigė ji.

Skrydį į Dubajų vykdėme įprastu maršrutu, – komentavo „GetJet“ atstovė.

S.Jakienė pridūrė, jog įmonė nuolat įdėmiai stebi situaciją regione, prieš kiekvieną skrydį vertina galimas rizikas ir skrydžiams virš Irano oro erdvės taiko papildomas skrydžių saugos priemones.

„GetJet“ nuotr./„GetJet“ lėktuvas
„GetJet“ nuotr./„GetJet“ lėktuvas

„airBaltic“ ir „Wizz Air“ renkasi kitą maršrutą

Kitos aviakompanijos, anksčiau skraidžiusios virš Irano, renkasi kitą maršrutą, nors ir ilgesnį.

Pavyzdžiui, oro bendrovės „airBaltic“ atstovai komentare 15min dėstė, jog saugumas yra svarbiausias įmonės prioritetas.

„Remiantis Latvijos civilinės aviacijos agentūros sausio 8 dieną paskelbta rekomendacija, „airBaltic“ vengia įskristi į Irano ir Irako oro erdvę iki kol bus paskelbtas tolesnis pranešimas. Šiuo metu skrydžiai tarp Rygos ir Abu Dabio vykdomi alternatyviu maršrutu“, – teigė jie.

Per Iraną skrydžių nevykdo ir kita oro linijų bendrovė – „Wizz Air“.

„Atlikusi išsamų rizikos vertinimą „Wizz Air“ nusprendė laikinai sustabdyti skrydžius per Iraną ir Iraką. Bendrovės skrydžiai į Dubajų iki kito pranešimo bus nukreipti per Egiptą ir Saudo Arabiją. „Wizz Air“ palaiko ryšius su EASA ir saugumo patarėjais, taip pat visą parą atidžiai stebi oro erdvės perspėjimus ir saugumo situaciją susijusiuose regionuose“, – 15min komentavo „Wizz Air“ atstovai.

Per Iraną rekomenduoja neskristi

15min primena, kad sausio 8 dieną Iranas raketomis smogė dviem amerikiečių bazėms Irake. Tą pačią dieną pranešta apie Teherane iškart po pakilimo sudužusį Ukrainos tarptautinių oro linijų lėktuvą. Žuvo 176 žmonės. Sausio 11 dieną Iranas pripažino netyčia numušęs Ukrainos oro bendrovės lėktuvą.

Tą pačią dieną EASA išleido rekomendaciją lėktuvams neskristi per Iraną. Sausio 16 dieną EASA atnaujino rekomendacijas, pranešusi, jog ir toliau rekomenduoja oro linijų bendrovėms neskristi per Iraną mažesniu nei 25 tūkst. pėdų aukštyje. Ši rekomendacija galioja iki šių metų liepos 20 dienos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų