Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 07 09 /17:37

„Linava“: be kvotų liekantys vėžėjai nuostolius skaičiuoja dešimtimis milijonų eurų

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai neskyrus papildomų 15 tūkst. kvotų trečiųjų šalių piliečių įdarbinimui, Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ teigia, jog dėl to vežėjai nuostolius skaičiuoja dešimtimis milijonų eurų. Tuo metu ministerija vežėjams siūlo tartis su profesinėmis sąjungomis, kaip pagerinti vairuotojų darbo sąlygas.
Vilkikai
Vilkikai / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kaip BNS teigė ministerija, sprendimas padidinti kvotą yra atsakingas ir turi būti tinkamai išdiskutuotas.

„Visų pirma, siūlome transporto sektoriaus darbdaviams kartu su profesinėmis sąjungomis, o prireikus ir su Vyriausybe, aptarti veiksmus, kurių reikėtų imtis, siekiant pagerinti vairuotojų darbo sąlygas. Jau kitą savaitę numatomas pasitarimas dėl vairuotojų darbo sąlygų“, – komentare BNS teigė ministerija.

Anot jos, darbdaviai darbuotojų poreikio klausimą gali spręsti trūkstamų profesijų užsieniečiams įsigyjant leidimą dirbti Lietuvoje ar sprendimą dėl užsieniečio darbo atitikties Lietuvos darbo rinkos poreikiams, leidimo laikinai gyventi gavimo atveju.

Užimtumo tarnybos duomenimis, išnaudojus nustatytą kvotos 2021 metams dydį paslaugų sektoriuje, nuo gegužės 20 dienos iki liepos 5 dienos buvo išduoti 2543 leidimai dirbti užsieniečiams Lietuvoje ir priimti 2259 sprendimai dėl užsieniečių darbo atitikties Lietuvos darbo rinkos poreikiams.

Tuo metu asociacija atkreipia dėmesį, kad bendrovėms trūksta vairuotojų, todėl jos negali vykdyti užsakymų klientams ir dengti finansinių įsipareigojimų bankams.

Šiemet vežėjams buvo suteikta 11,6 tūkst. įdarbinimo kvotų, tačiau jos išnaudotos dar gegužę. Anot „Linavos“, mokami leidimai trečiųjų šalių piliečiams atvykti dirbti į Lietuvą verslininkams kainuoja beveik 2 mln. eurų.

„Tai yra sąmoningas verslo žlugdymas, nes neturėdami darbuotojų verslai negali dirbti. Seimo Ekonomikos komitetas dar gegužės 19 dieną rekomendavo skirti vežėjams papildomai kvotų, nes metinis jų limitas išseko nepraėjus nė pusmečiui. Tuomet ministerijai buvo pavesta priimti tik galutinį sprendimą, tačiau jo, panašu, nebus. Kiekviena uždelsta diena vežėjams – papildomi nuostoliai“, – pranešime sakė asociacijos generalinis sekretorius Zenonas Buivydas.

Tai yra sąmoningas verslo žlugdymas, nes neturėdami darbuotojų verslai negali dirbti.

Asociacijos viceprezidento Vyto Bučinsko teigimu, dėl vėluojančių kvotų vežėjai yra priversti stabdyti vis daugiau darbų, atidėti užsakymus, vėluoja juos įgyvendinti ir dėl to turi mokėti delspinigius.

„Visa tai tampa vis didesniais keliasdešimt milijonų eurų siekiančiais nuostoliais verslui, kurie kasdien tik didėja. Mažesni ir smulkūs vežėjai, negaudami pajamų, nebeišgali dengti kreditorinių įsipareigojimų bankams, dėl to irgi gresia baudos, delspinigiai“, – sako jis.

Susisiekimo ministerija birželį BNS teigė, kad kvotos turėtų būti didinamos, tačiau tą padaryti turėjo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Vežėjų nuomone, Lietuvoje kvotos išvis neturėtų būti taikomos, nes nuolat trūksta profesionalių ir tarptautinę kvalifikaciją turinčių vilkikų vairuotojų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais