„LTG Cargo“: pirmasis bandomasis intermodalinis traukinys išvyko į Italiją

„Lietuvos geležinkelių“ (LTG) Grupės krovinių vežimo bendrovė „LTG Cargo“ plečia tarptautinių pervežimų tinklą ir ruošiasi reguliarių pervežimų į Italiją startui – bendrovė jau pradėjo pirmąjį bandomąjį važiavimą į Triesto uostą. Naujasis maršrutas išbandomas praėjus vos dviem mėnesiams po rugsėjį įvykusio LTG ir Italijos logistikos įmonių vadovų pasirašyto bendradarbiavimo memorandumo bei Susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio ir Lietuvos delegacijos vizito Trieste, rašoma „Lietuvos geležinkelių“ pranešime žiniasklaidai.
Bandomasis reisas
Bandomasis reisas / „Lietuvos geležinkelių“ nuotr.

Bandomuoju reisu puspriekabės iš Kauno pirmiausia gabenamos į Vokietiją, o iš ten partnerių bus pervežtos į vieną svarbiausių Italijos uostų – Triestą.

„Džiaugiuosi, kad vizitas ir susitarimai Italijoje davė greitą rezultatą – jau testuojamas bandomasis reisas į didžiausią Italijos uostą Triestą. Transporto jungties tarp Lietuvos ir Italijos, kur per Triesto uostą Skandinavijos kryptimi keliauja Turkijos ir kitų regiono šalių krovinių srautai, atidarymas yra reikšmingas geografinis geležinkelių logistikos lūžis, kuriant naujus, reguliarius maršrutus Europoje ir „Lietuvos geležinkeliams“ plečiant paslaugų geografiją“ – sako susisiekimo ministras M.Skuodis. Pasak ministro, šio projekto įgyvendinimas įmanomas bendradarbiaujant ministerijai, „Lietuvos geležinkeliams“ ir Lietuvos bei Italijos vežėjams ir logistikos kompanijoms.

„Naujos jungtys su Vakarais – vienas svarbiausių bendrovės veiklos diversifikacijos tikslų. Šiame procese intermodalinių krovinių gabenimui teikiame prioritetinį vaidmenį ir būtent tokio tipo maršrutais kartu su partneriais pildome tarptautinės logistikos geležinkeliais koridorių tinklą esamiems ir būsimiems klientams. Šio tipo jungtys leidžia efektyviai ir konkurencingai pervežti Lietuvos ir užsienio klientų krovinius ir juos perkelti nuo autotransporto kelių. Matome šios krypties potencialą ir planuojame klientams pasiūlyti reguliarius pervežimus į Italiją“, – sako „LTG Cargo“ vadovė Eglė Šimė.

Anot E.Šimės, intermodaliniai kroviniai galės būti gabenami tiek į logistikos centrus Šiaurės Italijoje, tiek – per šalies uostus – Turkijos ir kitų aplinkinių šalių link.

Numatoma, kad pradėjus reguliarius reisus į Triesto jūrų uostą ir Červinjano konteinerių terminalą, jie kursuos 2 kartus per savaitę.

Italijos maršrutas vystomas gilyn į Europą, pratęsiant tvarių tarptautinių pervežimų stuburu tampantį intermodalinį maršrutą Kaunas–Duisburgas. Baltijos šalių rinkoje šio maršruto tąsa taps „Amber train“ projektas, jungsiantis Kauną ir Taliną. Tokiu būdu tikimasi nuosekliai auginti pervežimų apimtis ir plėsti tarptautinių jungčių tinklą.

Šiemet rugsėjį Lietuvos susisiekimo ministro M.Skuodžio ir Italijos tvarios infrastruktūros ir mobilumo ministro Enrico Giovannini susitikimo metu LTG su Italijos logistikos kompanijomis pasirašė bendradarbiavimo memorandumą. Jis pasirašytas 2 metų laikotarpiui ir taps glaudesnio bendradarbiavimo pagrindu: skatins naujų geležinkelio ir intermodalinio transporto maršrutų tarp Italijos ir Lietuvos plėtrą, įgyvendinant bendrus projektus ir didinant šalių valdomų terminalų krovos apimtis, dalijantis patirtimi krovinių vežimo, ekspedijavimo ir kitų logistinių paslaugų teikimo srityse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų