Serbijos elgesys karo Ukrainoje akivaizdoje, pasak ministro, atskleidžia, kokios šios šalies vertybės.
„Kai tokiais atvejais skrydžių skaičius būna tas pats, tai yra viena, bet kai Europa priima vienus sprendimus, o kažkuri šalis padidina skrydžių skaičių, tai labai daug ką pasako apie vertybes. Atrodo, kad tos vertybės turėtų būti labiau Vakarų ir europietiškos“, – 15min ketvirtadienį komentavo ministras.
Susisiekimo ministerija, pasak jo, svarsto, ką daryti dėl „Air Serbia“ skrydžių iš Maskvos ir į Maskvą, kurie vyksta ir per Lietuvos oro erdvę.
„Aš pradėjęs viduje diskusijas. Lietuva gali pati priimti tam tikrus sprendimus dėl savo oro erdvės, bet mes puikiai suprantam, kad tai būtų neefektyvu, nes labai maža oro erdvė, labai paprasta ją apskristi“, – teigė M.Skuodis.
Sprendimus dėl „Air Serbia“ skrydžių, pasak jo, būtų geriausia priimti Europos mastu, jei nepavyks – regiono mastu.
„Visą laiką prioritetas yra Europos Sąjungos lygmuo. Jeigu ne Europos Sąjungos lygmuo, tada galėtų būti regioninis lygmuo.
Bet kol kas diskusijos vyksta daugiau mūsų ministerijos apimty, čia visą laiką svarbi ir Užsienio reikalų ministerijos pozicija“, – pažymėjo M.Skuodis.
Kol kas diskusijos vyksta daugiau mūsų ministerijos apimty.
Trečiadienį serbų portalas politika.rs pranešė, jog Vakarų ir Ukrainos spaudimą patirianti „Air Serbia“ mažina savo skrydžių Rusijos kryptimi skaičių ir jų vykdys tiek, kiek prieš karą Ukrainoje.
Pasak portalo, oro linijos į Maskvą planuoja skraidyti aštuonis kartus per savaitę, į Sankt Peterburgą – galbūt du kartus.
Serbijos prezidentas Aleksandras Vučičius anksčiau šią savaitę paskelbė, jog „Air Serbia“ per dieną vykdys tik vieną skrydį į Maskvą.
„Ir ar tie, kurie vadovauja persekiojimui prieš Serbiją dėl skrydžių į Rusijos sostinę, bus tuo patenkinti?“ – klausė A.Vučičius, duodamas interviu televizijai. Jį cituoja naujienų agentūra AP.
Prezidentas, kalbėdamas apie turkų į Rusiją vykdomus skrydžius, skundėsi, kad „tų NATO narių, kurios iš dalies yra Europoje, iš dalies Azijoje, be to, turi 30 kartų daugiau skrydžių į Maskvą nei Serbija, niekas neliečia“.
Belgrado oro uosto svetainės duomenimis, trečiadienį į Maskvą skrido du „Air Serbia“ lėktuvai, ketvirtadienį šia kryptimi taip pat numatyti du skrydžiai, penktadienį – trys.
Nuo pat Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios Serbija stengiasi išlaikyti politinę pusiausvyrą tarp Rusijos ir Vakarų.
Serbija balsavo už Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos rezoliuciją, smerkiančią išpuolį prieš Ukrainą, tačiau atsisakė įvesti Rusijai kokias nors sankcijas.