„Natūralu, tokia suma (217 mln. eurų – BNS) situaciją pakeistų iš esmės“, – ketvirtadienį „darbiečių“ frakcijoje sakė M.Skuodis.
„Investicijoms į valstybinius kelius prie dabar biudžete suplanuotų 715 mln. eurų papildomai esame pasiruošę įgyvendinti kelių būklės gerinimo projektų už 400-500 mln. eurų. Tokios yra ir valstybės pasirengimo, ir verslo galimybės“, – teigė jis.
„Dabietis“ Vytautas Gapšys klausė, ar Seimo komitetų siūlomas didesnis nei 200 mln. eurų papildomas kelių finansavimas būtų pakankama suma kitiems metams padaryti proveržį kelių priežiūroje.
M.Skuodis Seimo posėdyje ketvirtadienį teigė, kad trūkstant finansavimo kitais metais keliai prevenciškai tikriausiai nebus prižiūrimi, nes visos jiems skirtos lėšos bus skiriamos kapitaliniam remontui.
„Kitais metais atsižvelgiant į biudžetą ir prioritetinius projektus apskritai, tikėtina, kad prevencinės priežiūros darbų nebus, nes (lėšos – BNS) bus nukreipiamos į kapitalinius remontus tiltų, viadukų ir taip toliau“, – Seime per Vyriausybės valandą teigė M.Skuodis.
„Valstietis“ Gintautas Kindurys priekaištavo, kad kitais metais numatyta finansuoti kelių priežiūros darbus, kurie įrašyti į, jo žodžiais, prevencines eiles: „Kodėl šiems ruožams skiriamos lėšos, kai yra daug blogesnės būklės kelių?“
Vyriausybė planuoja kitais metais Kelių priežiūros ir plėtros programai (KPPP) skirti tiek pat lėšų, kaip ir šiemet – 543 mln. eurų, o bendra suma iš trijų šaltinių sieks 715,5 mln. eurų (šiemet – 773,2 mln. eurų).
Tačiau Seime vis daugiau palaikymo sulaukia siūlymas keliams skirti 217 mln. eurų daugiau nei dabar numatyta – tam pritarė du Seimo komitetai.