„Noras padėti itin sunkioje situacijoje esantiems Ukrainos žmonėms suvienijo įvairias Lietuvos institucijas, labdaros įstaigas ir verslo įmones, gyventojus, kurie bendromis pastangomis rūpinasi pagalbos priemonėmis Ukrainai. Stengiamės kuo efektyviau organizuoti tiek Lietuvos, tiek tarptautinę logistiką ir pristatyti teikiamą pagalbą Ukrainai“, – sako Susisiekimo ministerijos kancleris Ramūnas Dilba.
Pagalbos priemonės iš Lietuvos siunčiamos Ukrainai nuo pirmų vasario 24-ąją prasidėjusio karo dienų. Iki šiol apie pusę nuvežtos paramos sudarė Sveikatos apsaugos ministerijos skirtos įvairios medicinos ir humanitarinės pagalbos priemonės, perduotos pagal Europos Komisijos Reagavimo į nelaimes koordinavimo centro nustatytą poreikį. Šioms priemonėms nugabenti prireikė 40 vilkikų.
Pagalbą Ukrainai maisto produktais suteikė „Maisto bankas“ – šie produktai pripildė 21 vilkiką.
Ukrainai taip pat nusiųsta 11 vilkikų įvairios humanitarinės pagalbos – maisto produktų, drabužių, įvairios technikos ir medicinos įrangos. Šią labdarą suorganizavo Energetikos ministerija, Palangos, Molėtų, Vilniaus ir Kauno miestų savivaldybės, Centrinė projektų valdymo agentūra, privačios įmonės ir kt.
Be to, nuvežti 4 vilkikai Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ir 2 vilkikai „Carito“ parūpintų prekių, vilkikas VšĮ „Mėlyna ir geltona“ („Blue/Yellow“) parūpintų pagalbos priemonių, taip pat vilkikas su cheminėmis vandens valymo priemonėmis, kurias perdavė Lietuvos vandens tiekėjų asociacija.
„Prie pagalbos Ukrainai stipriai prisideda nevyriausybinės organizacijos, pavieniai žmonės. Susisiekimo ministerija koordinavo Lietuvos Raudonojo Kryžiaus surinktos humanitarinės pagalbos priemonių gabenimą iš Lietuvos į sandėlius Lenkijoje – Liubline ir palei Lenkijos ir Ukrainos pasienį. Užtikrinome, kad visiems asociacijos LINAVA vežėjų užsakytiems vilkikams nebūtų skaičiuojamas kelių mokestis, taip pat ieškojome sandėlių, į kuriuos būtų priimama parama, kai jos atsisakė pagrindiniai Lenkijos sandėliai. Iš viso koordinavome 34 tokių vilkikų važiavimus“, – apie logistikos organizavimą pasakoja ministerijos kancleris R.Dilba.
Taip pat organizuojama pagalba nuo karo bėgantiems Ukrainos žmonėms atvykti į Lietuvą. Viena didžiausių šalyje keleivių vežėjų įmonių UAB „Kautra“, dirbdama su nacionalinių savanorių koordinavimo centru „Stiprūs kartu“, veža į Lietuvą karo pabėgėlius nuo Lenkijos ir Ukrainos valstybių sienos. Šią pagalbą finansuoja „Stiprūs kartu“. Nuo kovo 1 d. iš Ukrainos atlikti 89 reisai, pervežta apie 4300 pabėgėlių.