Vieni vežėjai tuo džiaugiasi, kiti – piktinasi ir sako, kad priėmus tokį sprendimą, į Kuršių neriją neturėtų įvažiuoti nė viena transporto priemonė su vidaus degimo varikliu.
Pirmieji „tuktukai“ Nidoje pasirodė prieš trejus metus ir greitai išpopuliarėjo. Juos pamėgo ir kurorto gyventojai, ir poilsiautojai.
Naktimis iš pasilinksminimo vietų klegančius keleivius vežantys motoriniai „tuktukai“ sukėlė poilsiautojų ir gyventojų nepasitenkinimą.
Reaguodami į žmonių skundus, liepą vietos politikai su vežėjais sutarė, kad naktimis keleivius vežios tik keturi motoriniai „tuktukai“,o dieną – visi.
Eksperimentas pasiteisino – skundų sulaukta gerokai mažiau, tačiau vežėjai, teigdami, kad patiria nuostolių jo tęsti nebesutinka.
Neringos savivaldybės taryba žada dar 2018 metais apsispręsti, ar Nidoje pavežėjimo paslaugas galės teikti tik elektra varomos transporto priemonėms. Apribojimas galiotų ir „tuktukams“, ir automobiliams.
Neringos valdžia, apie dotacijas vežėjams, kol kas sako nesvarsčiusi, tačiau turi ir alternatyvų pasiūlymą – leisti vežti keleivius ir mažiau taršiems automobiliams, turintiems euro šeši standarto variklius.
Vežėjai, nepritariantys galimiems pakeitimams atkerta, kad tuomet į Neringą neturėtų įvažiuoti nė vienas automobilis su vidaus degimo varikliu.