Pavyzdžiui, pavėžėjimo paslaugų įmonės „Uber“ įplaukos gali sumažėti perpus, o „Amazon“ ir „Microsoft“ pardavimai gali gerokai padidėti.
JAV įgyvendinant apskaitos reformą, kuria siekiama vietos apskaitos principus suderinti su tarptautiniais finansinės atskaitomybės standartais (IFRS), bus įgyvendinta nemažai svarbių pokyčių.
Pavyzdžiui, tam tikrais atvejais įmonės, kurios buvo laikytos pagrindiniu paslaugų teikėju, nuo kitų metų taps rangovais. Dėl to, pavyzdžiui, „Uber“ į įplaukas galės įtraukti tik komisinius už bendro automobilių naudojimo paslaugas, o ne visą mokėjimų už tokias paslaugas sumą.
Įmonės duomenimis, jos įplaukos 2017 metų pirmąjį ketvirtį sudarė 3,4 mlrd. JAV dolerių. Tačiau pagal naujas apskaitos taisykles jos sudarytų 1,5 mlrd. JAV dolerių.
Be to, pasikeis taisyklės, taikomos sandoriams, pagal kuriuos mokėjimai nevienodomis dalimis atliekami per ilgą laiko tarpą. Nuo kitų metų tokius mokėjimus reikės tolygiai paskirstyti per visą sutarties galiojimo laikotarpį. Šis pakeitimas padarys poveikį pelnui, kurį uždirba „Microsoft“, „Windows 10“ programinės įrangos licencijas parduodanti kaip kelerius metus teikiamą paslaugą.
O „Amazon“ atstovai savo ruožtu pažymėjo, kad dabar galės iš karto įtraukti į savo įplaukas dovanų kortelių pardavimus, o ne laukti, kada bus išleistos tose kortelėse esančios lėšos.
Ekspertai pažymi, kad įmonėms, pereinančioms prie naujų atskaitomybės standartų, reikės pasistengti informuoti rinką apie tai, kad skelbiamų rodiklių pokyčiai ne visais atvejais atspindi tikrąją padėtį.