„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Svarbu žinoti: aplinkosaugininkai gali sustabdyti jūsų automobilį ir išmatuoti jo taršą

Nuo sausio įsigaliojus Saugaus eismo automobilių keliais ir Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymų pakeitimams, suteikta teisė Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnams keliuose stabdyti lengvuosius ir krovininius automobilius, autobusus ir atlikti taršos matavimus. Aplinkos ministerija patvirtino naują Transporto priemonių stabdymo ir apžiūros tvarkos aprašą, kuriame detalizuojamas stabdymo procesas, rašoma pranešime spaudai.
Sniego kalnus pasiglemžė lietus ir šiluma
Tarša / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Jame numatyta, ką turi vilkėti transporto priemones stabdantis pareigūnas, kaip turi būti pažymėtas pareigūnų tarnybinis automobilis. Prieš stabdydami transporto priemonę, pareigūnai privalo įvertinti aplinkybes, kad nekiltų grėsmė jų ir kitų žmonių saugumui, sustojusi transporto priemonė netrukdytų kitiems eismo dalyviams. Pareigūnai turi vengti stabdyti transporto priemones vietose, kur sustoti ir stovėti draudžia kelio ženklai ar ženklinimas.

Pareigūnai turi vilkėti aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnų uniformą, o stabdant tamsiuoju paros metu – uniformą su šviesą atspindinčiais elementais (vilkėti specialiąsias liemenes, mūvėti rankogalius ar turėti kitų šviesą atspindinčių elementų).

Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės institucijos transporto priemonė turi būti pažymėta aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės transporto priemonių skiriamaisiais ženklais, įrengti specialieji garso signalai ir mėlyni švyturėliai arba tik mėlyni švyturėliai. Stabdant tamsiuoju paros metu specialieji garso signalai ir mėlyni švyturėliai privalomi tarnybiniai automobiliai turi būti tamsiai žalios arba sidabrinės spalvos, automobilio žymėjimui naudojamas ženklas su užrašu „LIETUVOS APLINKOS APSAUGA“.

Transporto priemonės ekipaže turi būti ne mažiau kaip du aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai.

Prieš stabdydami transporto priemonę, pareigūnai privalo įvertinti aplinkybes, kad nekiltų grėsmė jų ir kitų žmonių saugumui, sustojusi transporto priemonė netrukdytų kitiems eismo dalyviams. Pareigūnai turi vengti stabdyti transporto priemones vietose, kur sustoti ir stovėti draudžia kelio ženklai ar ženklinimas.

Aplinkos ministerija primena, kad AAD pareigūnai tikrins į aplinką išmetamų teršalų – anglies monoksido (transporto priemonių su benzininiais vidaus degimo varikliais), dūmingumo (transporto priemonių su dyzeliniais vidaus degimo varikliais) atitiktį nustatytiems ribiniams dydžiams, pavojingų eksploatacinių skysčių (tepalų, degalų) nuotėkį į aplinką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“