„Remiantis mūsų bendrovės ir Lietuvos statistikos departamento duomenimis, matyti, kad tautiečių keliavimo įpročiai keičiasi nežymiai. Populiariausios kryptys išlieka stabilios: Europoje – Jungtinė Karalystė, Rytuose – Rusija, Baltarusija, taip pat dažnai lankome savo kaimynus latvius ir lenkus, – sako BTA Žalų reguliavimo departamento direktorė Karolina Karpova. Poilsinių kelionių lyderės – Turkija ir Egiptas. Vis tik, nors ir nedrąsiai, vis dažniau lietuviai keliauja ir į kur kas egzotiškesnes Afrikos ir Azijos šalis. Įdomu tai, kad per pastaruosius keletą metų vis populiaresnės tampa lietuviams neįprastos poilsinės kelionės laivu. Tai kruizai į Egiptą, Izraelį ar kitas šalis.“
Pasak bendrovės specialistės, kad ir kur tautiečiai keliautų, dažniausiai jie nukenčia nuo virškinimo sutrikimų arba galūnių kaulų lūžių. Pastarieji daugiausiai fiksuojami keliaujant po Rytų Europos šalis. Vyrai patiria apie 15 proc. daugiau žalų nei moterys, bet dažniausiai nukenčia vaikai nuo 7 iki 18 m.
Kaip teigia specialistė, apie 70 proc. per nepilnus trejus metus užfiksuotų įvykių žala neviršijo 1 tūkst. litų, o beveik visais likusiais atvejais ji nesiekė 2 tūkstančių litų. Vis tik, bendrovė fiksavo ir nutikimų, kai kelionėje patirti nemalonumai atsiėjo ir daugiau nei 160 tūkstančių litų.
K.Karpovos teigimu, renkantis kelionių draudimą, visų pirma reikėtų įvertinti pačios kelionės riziką. Derėtų atsižvelgti į tai, ar kelionę organizuojate individualiai, ar keliaujate su grupe, kelionių organizatoriumi. Taip pat svarbus ir pats kelionės pobūdis, ar tai poilsinė kelionė, ar pažintinė.