Šis prašymas „easyJet“ leis įsteigti naują oro bendrovę „easyJet Europe“, kurios būstinė įsikurs Vienoje ir kuri „easyJet“ leis skrydžius tarp įvairių Europos šalių ir jų viduje vykdyti ir po to, kai Jungtinė Karalystė pasitrauks iš ES“, pareiškė pigių skrydžių įmonė.
„easyJet“ pažymėjo, kad dėl tokio sprendimo Austrijoje bus sukurta naujų darbo vietų. Taip pat bus išsaugotos Jungtinėje Karalystėje sukurtos darbo vietos.
„Nors naujoji struktūra „easyJet“ leis apsaugoti visas dabartines skraidymo Europoje teises, „easyJet“ ir toliau ragins Jungtinę Karalystę ir ES sudaryti tokį aviacijos susitarimą, pagal kurį bent būtų sudaryta galimybė skraidyti tarp Jungtinės Karalystės ir ES“, – nurodoma oro vežėjos pranešime.
Didžiajai Britanijai prieš metus surengtame referendume pritarus pasitraukimui iš ES, „easyJet“, ilgai nedelsdama, pateikė prašymą dėl Europos Sąjungos licencijos, kad galėtų ir toliau vykdyti skrydžius bloke.
Per pastaruosius du dešimtmečius, veikiant bendro Europos dangaus sistemai, pagal kurią buvo panaikinti ES oro bendrovėms taikyti prekybos apribojimai, Didžiosios Britanijos oro transporto sektorius pastebimai išaugo.
Tačiau, jeigu britų derybininkams nepavyks išsiderėti lengvatinių sąlygų, Didžiajai Britanijai pasitraukus iš ES, šalies oro bendrovės gali prarasti šioje sistemoje turimą statusą ir su juo susijusias teises, o tai reiškia, kad jos nebegalės, pavyzdžiui, laisvai nustatyti lėktuvų bilietų kainų ar be išankstinio leidimo Europoje pradėti vykdyti skrydžius nauju maršrutu.
Iš Jungtinės Karalystės išvykstantiems ar į šalį atvykstantiems keleiviams bus taikomi nauji mokesčiai, o britų oro bendrovėms bus sunkiau vystyti naujus maršrutus.