Be to, teigiama, kad Saudo Arabija domisi ir rusiškomis fregatomis savo kariniam jūrų laivynui.
Tačiau gynybos eksperto Ruslano Pukhovo teigimu, Saudo Arabijos ir Rusijos ginklų sandoris yra mažai tikėtinas.
„Abiejų šalių karinės delegacijos ir specialistai palaiko ryšius ir diskutuoja apie įvairią Rusijoje pagamintą ginkluotę, tarp jų ir apie „Iskander“ raketų sistemas“, – sakė A.al Jubeiras.
Tačiau gynybos eksperto Ruslano Pukhovo teigimu, Saudo Arabijos ir Rusijos ginklų sandoris yra mažai tikėtinas.
„Iskander“ yra mirtina sistema, ir mes nežinome, kaip ją Saudo Arabija naudotų, o jie yra JAV sąjungininkai. Taigi, egzistuoja rizika, kad sistema bus atiduota JAV, o ten ištirta ir sukurtos atsakomosios priemonės jai“, – sakė R.Pukhovas.
Remiantis nenurodytais šaltiniais, kuriuos cituoja „Kommersant“, Saudo Arabija Rusijai jau pateikė konkretų „Iskander“ raketų sistemos pirkimo pasiūlymą, kartu išreikšdama norą įsigyti ir kitokių rusiškų ginklų.
Vis dėlto, būtina pažymėti, kad dažnai abiejų šalių sandėriai dėl ginkluotės būdavo nutraukiami likus keliems žingsniams iki sutarties pasirašymo.
2014 m. Saudo Arabija tapo didžiausia ginklų importuotoja pasaulyje, aplenkdama Indiją. Gausiais naftos ištekliais garsėjanti karalystė iki šiol perka išskirtinai tik JAV pagamintus ginklus.
2007 m. Saudo Arabija įsigijo Kinijoje pagamintas „DF – 21” vidutinio nuotolio balistines raketas, kurios yra panašios į Rusijoje pagamintas „Iskander“. Vis dėlto, Pekinas modifikavo šią sistemą taip, kad Saudo Arabija jomis negalėtų gabenti branduolinių galvučių.