„Small Planet Airlines“ ėmėsi restruktūrizacijos Lietuvoje dėl iškilusių sunkumų Lenkijoje ir Vokietijoje, atskleidė bendrovės rinkodaros vadovas Simonas Bartkus.
Informavo kreditorius
Kreditoriai jau gavo laiškus, kuriuose pranešama apie pokyčius bendrovėje ir žadama grąžinti skolas.
„Laba diena, informuojame, kad remiantis Lietuvoje galiojančiu teisiniu reguliavimu, keleiviai, kurie pasirašė susitarimus su „Small Planet Airlines“ UAB dėl kompensacijos išmokėjimo, tačiau išmokėjimo dar nėra gavę, tampa bendrovės kreditoriais“, – rašoma laiške kreditoriams.
Kada bus grąžintos skolos, nėra aišku.
„Bendrovės restruktūrizacijos metmenyse yra numatyta atsiskaityti su visais bendrovės kreditoriais“, – teigiama laiške.
Skraidys kaip suplanuota
Aviakompanija patvirtino 15min gautą informaciją apie pokyčius.
„Lietuvoje veikianti „Small Planet Airlines“ UAB žiemos sezono metu planuoja pertvarkas – įmonė pradėjo restruktūrizavimo procesą“, – skelbiama 15min atsiųstame bendrovės komentare.
Skelbiama, restruktūrizacija neturės įtakos bendrovės vykdomiems skrydžiams iš Lietuvos ir užsienio šalių bazių.
"Kartu su kelionių organizatoriais, su kuriais „Small Planet Airlines“ Lietuvoje yra sudariusi ilgalaikio bendradarbiavimo sutartis, bendrovė toliau skraidys taip, kaip ir buvo suplanuota", – skelbiama komentare.
Problemos – dėl sunkumų Vokietijoje ir Lenkijoje
Pokyčių prireikė dėl „Small Planet Airlines“ Lenkijoje ir Vokietijoje patiriamų finansinių sunkumų. "Šiose šalyse veikiančios bendrovės nesuvaldė plėtros bei augančių kaštų ir dėl to kiek anksčiau šį rudenį pradėjo restruktūrizaciją“, – pripažino S.Bartkus komentare.
Aiškinama, kad dėl pertvarkų Vokietijos ir Lenkijos bendrovėse „Small Planet Airlines“ nebegaus iš šių bendrovių pajamų už paslaugas, tad restruktūrizacijos keliu sieks sumažinti turimą infrastruktūrą, o taip pat – apsaugoti veiklą nuo išorinių paslaugų tiekėjų reikalavimų.
„Small Planet Airlines“, kaip skelbiama, yra garantavusi išoriniams paslaugų teikėjams už bendroves Vokietijoje bei Lenkijoje, tad jie turi galimybę kreiptis į bendrovę Lietuvoje siekdami susigrąžinti Vokietijos bei Lenkijos įmonių skolas. Restruktūrizacijos procesas suteiks laiko susidariusioms skoloms grąžinti“.
Pranešama, kad „Small Planet Airlines“ Lietuvoje veikla šiemet yra pelninga – planuojama, kad operacinis pelnas metų gale sieks 3,4 mln. EUR.
"Vis dėlto, jį viršys sumos, kurias turėsime nurašyti dėl Vokietijos bei Lenkijos įmonių neapmokėtų paslaugų“, – priežastis aiškina „Small Planet Airlines“ vadovas Kristijonas Kaikaris.
Ar atsiras investuotojas?
Pasak jo, tam, kad Vokietijos ir Lenkijos bendrovėse būtų sėkmingai užbaigta restruktūrizacija, būtinas investuotojas, tuo tarpu Lietuvos bendrovei tai nėra būtina sąlyga.
„Kita vertus, atsiradus investuotojui, restruktūrizacijos procesą Lietuvoje būtų galima sėkmingai baigti anksčiau, taigi šios galimybės neatmetame ir kalbamės su Lietuvos bendrove besidominčiais investuotojais. Manome, kad „Small Planet Airlines“ restruktūrizacija yra geriausias būdas išsaugoti ir toliau tęsti sėkmingą veiklą“, – teigia K.Kaikaris.
„Small Planet Airlines“ UAB veikla buvo pelninga ir 2015 bei 2017 metais – bendrovės pelnas siekė atitinkamai 4,5 mln. EUR ir 2,3 mln. EUR prieš apmokestinimą.
Žada, kad keleiviai nepatogumų nepatirs
Keleiviai dėl bendrovėje vykstančių pertvarkų nepatogumų nepatirs, skelbia „Small Planet Airlines“. Kartu su kelionių organizatoriais žada tęsti veiklą pagal suplanuotus žiemos sezono skrydžių tvarkaraščius.
Bendrovė neseniai pranešė apie restruktūrizaciją Lenkijoje ir Vokietijoje. Dėl to Vilniaus biure darbo neteks 44 žmonės. Be to, kaip jau rašė 15min, įmonė sustabdė bendrą programą su „BAA Training“ ir neberuoš naujų pilotų-kadetų.
Šiuo metu įmonėje, „Sodros“ duomenimis, dirba 357 asmenys.
„Small Planet Airlines“ lėktuvai daugiausia skraidina didžiausių Lietuvos kelionių organizatorių – „Novaturo“ ir „Tez Tour“ klientus.
Pateikė bendrą ieškinį teismui
Viena iš kreditorių „Skycop“ informavo, kad iki 2017 m. gruodžio mėnesio su “Small Planet Airlines” dirbta konstruktyviai ir problemų dėl kompensacijų mokėjimų nekilo. „Tačiau jau šių metų pradžioje situacija pradėjo keistis – mokėjimai iš pradžių vėlavo, o vėliau gavome informaciją, jog laikinai bus visiškai sustabdyti. Įmonė tokį savo sprendimą argumentavo nepakankama suma kompensacijoms numatytame biudžete“, – teigiama bendrovės pranešime.
Gedimino Žiemelio verslo imperijai priklausanti „Skycop“ 2018 m. rugpjūčio 29 d. Vilniaus apygardos teismui pateikė grupinį ieškinį su reikalavimu priteisti kompensacijas nukentėjusiems keleiviams.