Žinutėje, kuria Taivano URM pasidalijo tviteryje, Lietuvos delegacijai linkima „itin produktyvios 5 dienų viešnagės“.
Vizito tikslas, remiantis minėtu pranešimu, stiprinti strateginį bendradarbiavimą ir verslo ryšius pažangiausiuose ateities sektoriuose.
Kaip matyti žinutėje paskelbtoje nuotraukoje, Taivane lankosi ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.
Centrinė Taivano naujienų agentūra, remdamasi salos URM, skelbia, kad delegacija ketina susitikti su Taivano transporto sektoriaus pareigūnais ir elektrinių autobusų pramonės atstovais.
„Tam, kad išnagrinėtų bendradarbiavimo galimybes elektrinių autobusų, išmaniojo ir ekologiško transporto pramonės srityse, delegacija ketina aplankyti Taivano transporto agentūras ir pirmaujančius elektrinių autobusų gamintojus”, – skelbė Taivano Užsienio reikalų ministerija.
Vizitu, taip pat siekiama „pademonstruoti dviejų demokratinių sąjungininkių solidarumą.”
Teigiama, kad šis vizitas bus Taivano ir Lietuvos įsipareigojimo „kurti žaliąją ekonomiką, gilinti dvišalius prekybos ryšius ir kurti glaudesnę partnerystę remiantis bendromis vertybėmis“ pavyzdys.
Birželio 12 d. Taivane jau lankėsi Lietuvos ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė, čia taip pat viešėjo žemės ūkio viceministras Egidijus Giedraitis.
Lietuvos susisiekimo ministerija apie vizitą Taivane iš anksto nepranešė.
Tiesa, susisiekimo ministro atstovė Gabrielė Vasiliauskaitė 15min komentavo, kad viceministrės vizitas prasidės pirmadienį, tad apie jį tądien ir bus informuojama.
„Apie vizitą planavome pranešti ryt ryte pranešimu, jis dabar tebederinamas”, – nurodė G.Vasiliauskaitė.
Taivano ir Lietuvos santykių šiltėjimą paspartino Lietuvos sprendimas leisti Vilniuje taivaniečiams atidaryti pirmąją savo vardo atstovybę Vakarų pasaulyje.
Lietuviškai įstaiga oficialiai vadinasi Taivaniečių atstovybe. Angliškai šios atstovybės pavadinimas yra Taiwanese Representative Office ir gali būti verčiamas kaip Taivaniečių atstovybė arba Taivano atstovybė. Kinų kalba jis skamba kaip Taivano atstovybė.
Kitose Vakarų šalyse panašios atstovybės vadinamos Taipėjaus biurais, taip pabrėžiant nepolitinį jų pobūdį.
Glaudesnis Lietuvos ir Taivano bendradarbiavimas supykdė Kiniją – ji pažemino diplomatinio atstovavimo Lietuvoje lygį, ėmėsi ekonominio spaudimo priemonių prieš Lietuvos verslą.