Vežėjams – svarbi žinia iš Ukrainos: nustojo galioti pusmetį trukusi išimtis

Ukrainos keliais krovinius vežantiems Lietuvos bei kitų šalių vežėjams teks prisitaikyti prie įsigaliojusių pokyčių.
Sunkvežimiai
Sunkvežimiai / 123RF.com nuotr.

Nuo vasario 1 d. sustabdyta anksčiau taikyta išimtis, leidusi per Ukrainos teritoriją importuoti, eksportuoti ir tranzitu gabenti tam tikrų kategorijų prekes, nepateikiant muitų ir mokesčių garantijos. Tai reiškia, kad visos prekės, kurios bus gabenamos Ukrainos teritorijoje, nuo šiol turės būti nustatyta tvarka padengtos muitinės mokesčiais, o vežėjai dėl to gali patirti didesnes laiko bei finansines sąnaudas.

Pasak Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ generalinio sekretoriaus Zenono Buivydo, lengvatų nauda vežėjams buvo reikšminga, tad nustojus joms galioti pasekmės bus juntamos.

„Transporto sektoriaus įmonės išgyvena nelengvą laikotarpį, tad taikytos išimtys vežėjams buvo tikrai naudingos. Jos palengvindavo prekių judėjimą, o tai labai svarbu atstatinėjant dėl karo sutrikusias logistikos grandines.

Neabejotinai tai ir naudinga Ukrainai, į kurią kur kas greičiau patekdavo šaliai svarbiausios prekės ir gaminiai. Lietuvos vežėjų kroviniai į Ukrainą bendrame kontekste nesudaro pačios reikšmingiausios dalies, vis tik galimybės nemokėti muito mokesčių įmonėms leisdavo sutaupyti tūkstančius eurų, kas yra be galo svarbu šiais gana sudėtingais ekonomikai laikais, ypač mažiesiems ir smulkiesiems vežėjams“, – sako Z.Buivydas.

Per Ukrainos teritoriją, importuoti, eksportuoti, ir tranzitu gabenti tam tikrų kategorijų prekes nepateikiant muitų ir mokesčių garantijos buvo leidžiama nuo 2022 m. rugsėjo 27 d., pagal Ukrainos ministrų kabineto nustatytą tvarką.

Gabenti buvo galima tokių kategorijų prekes kaip gyvūninės ir augalinės kilmės produktai, neorganinės chemijos produktai, odos bei medienos produktai, popieriniai, stiklo gaminiai ir t.t.

Asociacija „Linava“ informuoja, kad vežėjai, kuriems reikės sumokėti muitus, nuo šiol savarankiškai galės pasirinkti vieną iš prekių deklaravimo būdų – TIR knygelę, grynųjų pinigų užstatą, individualią garantiją, universalią garantiją (jei įmonė turi atitinkamą įgaliojimą), garantijos atsakymą (jei įmonė turi atitinkamą leidimą), A.T.A. knygelę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai