Tik 5 proc. respondentų mano, kad „Volkswagen“, „Audi“, BMW ir kiti automobilių gamybos koncernai yra verti pasitikėjimo, praneša „Deutsche Welle“. Kiek daugiau nei trečdalis – 39 proc. – apklaustųjų mano, kad jie „daugmaž verti pasitikėjimo“, o 3 proc. neturėjo nuomonės šiuo klausimu arba į jį neatsakė.
Trys ketvirtadaliai respondentų norėtų, kad Vokietijos vyriausybė griežčiau reaguotų tais atvejais, kai automobilių gamintojai pažeidžia savo įsipareigojimus ir taisykles.
Atsakydami į klausimą, kada Vokietija turėtų pereiti prie elektromobilių, dauguma – 79 proc. – respondentų pareiškė nenorintys, kad vyriausybė nustatytų tikslų terminą, kada būtų uždrausta prekyba benzininiais ir dyzeliniais varikliais. Šiai idėjai pritarė tik apie 20 proc. respondentų.
Kiek anksčiau šį mėnesį Prancūzija ir Didžioji Britanija pareiškė planuojančios nuo 2040 metų uždrausti prekybą naujais automobiliais su benzininiais ir dyzeliniais varikliais.
„Emnid“ atliktoje apklausoje dalyvavo 500 žmonių.
Interviu „Bild am Sonntag“ Vokietijos transporto ministras Alexanderis Dobrindtas pabrėžė, kad pasitikėjimo Vokietijos automobilių gamintojais smukimas gali pakenkti prekės ženklo „Pagaminta Vokietijoje“ įvaizdžiui. Anot jo, automobilių gamybos sektoriui tenka milžiniška atsakomybė už padarytų klaidų ištaisymą ir pasitikėjimo susigrąžinimą.
Vokietijos valdžia trečiadienį surengs vadinamąjį dyzelinį aukščiausiojo lygio susitikimą – pasitarimą su pirmaujančių šalies automobilių gamybos įmonių vadovais, su kuriais bus tariamasi dėl būdų išvengti dyzelinių automobilių uždraudimo Vokietijos miestuose ir žemėse.