Dėl darbuotojų trūkumo nevažiavo „beveik visi traukiniai“, ištuštėjusioje Berlyno centrinėje stotyje žurnalistams sakė nacionalinės geležinkelių operatorės „Deutsche Bahn“ atstovas spaudai Achimas Staussas.
Pasak transporto sektoriaus profsąjungos EVG, atstovaujančios maždaug 230 tūkst. darbuotojų, streike ketino dalyvauti daugiau nei 15 tūkst. darbuotojų iš 50 įmonių.
EVG atstovų Cosimos Ingenschay ir Kristiano Lorocho pranešime sakoma, kad streikas, kuris buvo suplanuotas nuo 3 val. vietos (4 val. Lietuvos) iki 11 val. vietos laiku (12 val. Lietuvos) laiku, skirtas „padidinti spaudimą darbdaviams“.
„Darbdaviai mano, kad gali nepaisyti savo darbuotojų reikalavimų ir nori diktuoti kolektyvines derybas iš viršaus. Tai nepriimtina“, – pareiškė profsąjungos atstovai.
EVG reikalauja padidinti savo atstovaujamų darbuotojų atlyginimą 12 proc. per vienerius metus, ir ne mažiau kaip 650 eurų (712 JAV dolerių) per mėnesį.
A.Staussas teigė, kad streikas „nereikalingas“, nes vyksta derybos.
„Deutsche Bahn“ perspėjo, kad eismo sutrikimų greičiausiai išliks ir pasibaigus streikui bei pridūrė, kad stotys išliko „tylios“.
Tarpmiestinio susisiekimo ir regioninės geležinkelių paslaugos atnaujintos pasibaigus streikui, o tolimojo susisiekimo traukiniai pradėjo kursuoti nuo 13 val. vietos laiku.
Vokietijos geležinkelių eismas buvo iš esmės sustojo per kovo pabaigoje įvykusį didelį streiką, kuriam vadovavo EVG ir viešojo sektoriaus profsąjunga „Verdi“.
„Verdi“, atstovaujanti apie 2,5 mln. darbuotojų, taip pat keletą savaičių dalyvauja įtemptose derybose su nacionalinėmis ir vietos valdžios institucijomis.
Pastarosios derybos turėtų būti atnaujintos šeštadienį.
Per pastaruosius mėnesius įvairių sektorių, įskaitant sveikatos priežiūros, vaikų priežiūros ir transporto, darbuotojai pradėjo streikus, reikalaudami geresnių sąlygų.
Kovo mėnesį infliacija Vokietijoje siekė 7,4 proc. ir išliko labai aukšta, nepaisant to, kad atsitraukė nuo spalį fiksuoto 8,8 proc. piko.