Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vokietijoje pirmadienį prasidėjo keleivinių traukinių vairuotojų streikas

Pirmadienį Vokietijoje prasidėjo keleivinių traukinių vairuotojų streikas, sukėlęs galvos skausmą tūkstančiams keliautojų ir priemiesčių traukinių keleivių, profsąjungai atmetus naują pasiūlymą toliau diskutuoti dėl ginčo sprendimo ir tęsti paslaugų teikimą.
Kauno traukinių stotis
Geležinkelis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Sekmadienio savo pareiškime Vokietijos didžiausia geležinkelių operatorė „Deutsche Bahn“ pasiūlė šiais metais susitarti dėl su koronavirusu susijusios premijos vairuotojams.

Šis pasiūlymas – tai „stiprus noro susitarti ženklas“ „Deutsche Bahn“ vardu, sakoma bendrovės personalo direktoriaus Martino Seilerio pranešime.

„Pasiūlydami koronaviruso pandemijos premijas įvykdėme vieną pagrindinių profsąjungos reikalavimų. Nebėra jokios priežasties atsisakyti grįžti prie derybų stalo“, – kalbėjo M.Seileris.

Traukinių vairuotojų profsąjunga GDL kiek vėliau sekmadienį atmetė šį pasiūlymą, pavadindama jį „dūmų uždanga“.

„Pasiūlymu, kuris nėra vertas popieriaus, ant kurio jis surašytas, gudrieji vadovai nori apgauti keleivius ir kryptingai sukelti pyktį bei nusivylimą GDL“, – sakoma profsąjungos vadovo Clauso Weselsky pranešime.

Praėjusią savaitę anonsuotas streikas yra jau antrasis ginče dėl darbo užmokesčio tarp GDL ir Vokietijos geležinkelių bendrovės.

Kiek anksčiau šį mėnesį profsąjunga paskelbė apie priemones, kai jos 95 proc. narių balsavo už šį žingsnį, žlugus deryboms su „Deutsche Bahn“.

GDL aiškina, jog siekia traukinių vairuotojams palankesnio susitarimo dėl atlyginimų didinimo. Profsąjunga, be kita ko, reikalauja, kad vairuotojų darbo užmokestis 2021 metais būtų padidintas 1,4 proc. ir būtų išmokėtos 600 eurų premijos. Ji taip pat siekia, kad 2022-aisiais darbo užmokestis būtų padidintas dar 1,8 procento.

Tuo tarpu „Deutsche Bahn“ yra pasiūliusi dviem etapais padidinti darbo užmokestį iš viso 3,2 procento.

Naujausiame bendrovės pasiūlyme nebuvo paminėtas siūlomų premijų dydis.

Prasidėjus streikui, važiuoja tik kas ketvirtas tolimojo susisiekimo keleivinis traukinys.

Krovininių traukinių vairuotojų streikas prasidėjo rugpjūčio 21 dieną ir truks keturias dienas bei baigsis tuo pačiu metu, kaip ir keleivinių traukinių vairuotojų streikas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais