JAV gamybos pasitikėjimo ISM indeksas birželį netikėta smuko iki 49,7, t. y. žemiausio lygmens per tris metus. Iš visų indeksą sudarančių komponentų labiausiai sumažėjo naujų gamybos užsakymų dalis. Tai rodo prastą gamybos sektoriaus perspektyvą. Akcijų indeksai pasaulio biržose nuosaikiai kilo, o JAV ir Vokietijos obligacijos šiek tiek pabrango. Rizikingesnės investicijų klasės, tokios, kaip besivystančių šalių obligacijos bei akcijos, neprarado paklausos ir pabrango keik labiau, nei išsivysčiusių regionų atitinkamos investicijos. Azijos valiutos pabrango JAV dolerio atžvilgiu. Investuotojų noras rizikuoti turėtų išsilaikyti ir artimiausiomis dienomis.
Baltijos biržose reakcija į kylančius pagrindinius Vakarų Europos indeksus buvo nedidelė – indeksai OMXT ir OMXBB ūgtelėjo atitinkamai 0,17 proc. ir 0,09 proc., OMXV smuktelėjo 0,04 proc., o bendra akcijų apyvarta iš TEO LT pirkėjų gretų pasitraukus Skandinavijos bendrovei „TeliaSonera“ smarkiai sumažėjo ir buvo šiek tiek mažesnė nei 0,5 mln. eurų. Prognozės, kad TEO LT akcijos pasibaigus beveik 2 mėnesius vykusiam supirkimui neteks institucinių investuotojų dėmesio, nepasitvirtino – vakar bendrovės akcijų apyvarta buvo didžiausia tarp visose trijose biržose prekiautų akcijų, o užsienio tarpininkai sudarė 1 stambesnį sutartą sandorį. Tiesa, akcijų kaina, kaip ir tikėtasi, sumažėjo (0,31 proc.). Vis dėlto dar anksti daryti išvadas dėl likvidumo pokyčių, o tendencijos turėtų išryškėti per kelias artimiausias savaites.
„Apranga“ ir toliau stabiliai didino apyvartą – bendrovė per Vilniaus biržos informacinę sistemą pranešė, kad per birželio mėnesį, lyginant su 2011 metų birželio mėnesiu, jos apyvarta padidėjo 24,1 proc., o bendra pirmojo šių metų pirmojo pusmečio apyvarta (su PVM) sudarė 226,4 mln. litų ir buvo 25,2 proc. didesnė nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Investuotojams reaguojant į šiuos rezultatus, bendrovės akcijų kaina vakar buvo šoktelėjusi virš 2 proc., tačiau vėliau sustiprėjus pasiūlaiiš užsienio pardavėjų pusės, smuktelėjo į penktadienį buvusį lygmenį – 1,83 euro.
Tuo tarpu Estijos bendrovės „Baltika“ pardavimo pajamos per birželį ūgtelėjo 5 proc. o per 6 šių metų mėnesius – 6 procentais. Latvijos „Ventspils nafta“ pranešė, kad šiemet naftos produktų krovą padidino 19 proc. – iki 7,12 mln. tonų, tačiau investuotojai į šias naujienas beveik nereagavo. Artimiausiu metu krovos rezultatus turėtų paskelbti ir „Klaipėdos nafta“. Žvelgiant bendrai, šiandien regiono biržose turėtų dominuoti labiau optimistinės nuotaikos, vis dėlto žemas likvidumas išliks pagrindine problema.