Šiame interviu K.Schwabas teigė, kad per artimiausius penkerius metus JAV ir Europai, siekiančioms išbristi iš ekonomikos krizės, privaloma vykdyti skolų likvidavimo politiką, rasti pusiausvyrą tarp taupymo ir ekonomikos stimuliavimo. „Aš manau, kad mes susidūrėme su finansų krize, kuri transformavosi į ekonomikos krizę, o vėliau tai daugelyje šalių sukėlė socialinę krizę. Dabar tai gresia peraugti į kartų konfliktą. Būtent todėl neatmetu 1968 metų gegužės scenarijaus“, – teigė K.Schwabas.
Ekonomistas teigia, kad Europa dabar susiduria su 10–20 metų senumo įvykių pasekmėmis. Tuomet į Europos Sąjungą įsiliejo šalys, dabar turinčios nemažai ekonominių problemų – Portugalija, Ispanija, Airija, Graikija. Į jų ekonomikas buvo investuoti milžiniški pinigai, kas sukėlė euforiją ir jausmą, kad ekonomika gali lengvai augti. Ekonomistas pabrėžia, kad visai kitaip reikalai klostėsi Vokietijoje, kuri po susivienijimo privalėjo eiti į daugybę kompromisų, kad būtų integruota rytinė šalies pusė.
Tuo pačiu metu, anot K.Schwabo, pasaulio dalis, kurioje dominuoja Kinija ir Indija, demonstruoja užtikrintą augimą ir greitai jai teks pusė pasaulio BVP. Apie Kiniją specialistas sakė, kad jau greitai ši šalis taps „didele problema Europai ir JAV“, kurioms teks susitaikyti su vis didėjančia Kinijos tiek ekonomine, tiek politine galia.
Jis taip pat pabrėžė, kad jeigu pasaulio ekonomika augs tokiais pačiais tempais kaip dabar (apie 5 proc. per metus), jau per 15 metų energetinių išteklių vartojimas padvigubės, o tai gali sukelti degalų deficitą.
Kalbėdamas apie G20 veiklą, siekiant mažinti krizės padarinius, K.Schwabas sakė, kad ji buvo pakankamai sėkminga, nes pavyko išvengti „įvykių, analogiškų trečiojo dešimtmečio Didžiajai depresijai“.