Laikraščio „China Economic Times“ esė ekspertai rašo, kad Kinija turėtų keisti vieno vaiko politiką kuo greičiau, kad sušvelnintų demografinės krizės padarinius.
„Reikėtų pasvarstyti apie dviejų vaikų politiką. Kuo ilgiau lauksime, tuo labiau pažeidžiami mes būsime“, – rašoma straipsnyje. Taip pat pabrėžiama, kad Šanchajuje ir Pekine gimstatumas smarkiai krenta ir dabar vienai galinčiai būti motina moteriai tenka mažiau nei po vieną vaiką.
Lieka neaišku, ar ekspertų nuomonė yra kaip nors susijusi su skandalu praėjusį mėnesį, kai kinė Feng Jianmei buvo suimta septintą nėštumo mėnesį ir jai prievarta buvo padarytas abortas. Moteris, turinti penkerių metų mergaitę, buvo priversta pasidaryti abortą, nes su vyru nesugebėjo už antrą vaiką sumokėti 6,3 tūkst. dolerių. Merginos istoriją anglų kalba galite rasti čia.
Dėl Kinijos vieno vaiko politikos nuo 1980 metų negimė apie 400 mln. Kūdikių. Akademikai jau seniai bando įspėti Kiniją, kad jai gresia stipri demografinė krizė, nes kūdikių bumo metu gimę kinai jau pradeda eiti į pensiją ir mažėja darbuotojų skaičius.
2000 metais vyresnių nei 60 metų kinų skaičius sudarė apie 10,3 proc. jų populiacijos, 2010 metais – jau 13,3 proc. Tuo metu būsimų darbininkų (jaunesnių nei 14 m. kinų) mąžta – 2000 metais jie sudarė 23 proc., o 2010 metais jau tik 16,6 proc. kinų populiacijos.
Reportažą apie prievartinius abortus anglų kalba galite pasižiūrėti čia.