Investuotojų susidomėjimas Kinija mąžta

Mažėja tiesioginių užsienio investicijų į Kinijos ekonomiką. Brangstanti darbo jėga didina gamybos sąnaudas, taigi investuotojai ieško alternatyvų Kinijai, praneša „Žinių radijas“.
Iš šviesų sudėtas drakonas Pekine
Iš šviesų sudėtas drakonas Pekine / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Šių metų kovą, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, tiesioginių užsienio investicijų srautas Kinijoje krito 6,1 proc. Nuo 2008 m. pabaigos, rinkoms reaguojant į pasaulinės finansų krizės padarinius, užsienio investicijų į Kiniją ėmė stipriai mažėti.

Finansų analitikas Gintaras Rutkauskas teigia, kad investuotojams Kinija tampa ne tokia patraukli kaip anksčiau, nes mažėja šios šalies ekonomikos konkurencingumas.

„Šalies viduje atlyginimai kyla. Labai panaši situacija, kokia ir pas mus buvo pastarąjį dešimtmetį. Darbo jėga brangsta, ir tada, aišku, gamybos sąnaudos yra didesnės ir šalies patrauklumas mažėja. O kylant sąnaudoms, sunkiau eksportuoti", - „Žinių radijo“ laidoje  „Finansai: faktai ir nuomonės“ sakė G.Rutkauskas.

Finansų analitikas Valdemaras Katkus teigia, kad Kinija bandė stimuliuoti ekonomiką, tačiau sukėlė nekilnojamojo turto burbulą.

„Kinija laikosi ant dviejų dalykų – eksporto ir investicijų. Pagrindinis sudėtingumas – Kinijos monetarinė politika. Pagrindinės Europos Sąjungos šalys ir JAV sumažino arba apribojo pirkimus iš Kinijos, o Kinijos vyriausybei reikėjo iš vidaus stimuliuoti augimą ir investicijas, ir taip atsitiko, kad stimuliavimas išpūtė nekilnojamojo turto burbulą“, - kalbėjo V.Katkus.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„Lidl Lietuva“ septintus metus iš eilės pripažinta geriausiu darbdaviu Lietuvoje ir Europoje
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai