Pasaulio akcijų rinkos mėgino kiek atsigauti po patirto nuosmukio savaitės pradžioje ir pagrindiniai Europos bei JAV indeksai vakar nuosaikiai kilo. JAV „S&P 500“ bei „Dow Jones“ indeksai pakilo atitinkamai 0,25 ir 0,16 procento. Per prieš tai buvusias 6 dienas „S&P 500“ buvo nukritęs beveik 5 procentais. Europos biržose pagrindiniai indeksai pakilo dar daugiau. Tačiau jau šiandien indeksų ateities sandoriai rodo smukimą – JAV indeksai turėtų smukti po 0,4-0,7 procento. Kinijos „Hang Seng“ indeksas šįryt nukrito 1,51 procento.
Graikijoje daugiausia balsų surinkusio dvi partijos („Naujoji demokratija“ ir „Kairieji demokratai“) toliau bando suformuoti vyriausybę. Jei tai padaryti pavyktų, koalicija parlamente turėtų 168 vietas iš esamų 300. Vokietija savo ruožtu akylai stebi, kaip Graikija panaudoja pasiskolintus pinigus, o finansų rinkos esamą situaciją vertina gana skeptiškai.
Ispanijos padėtis taip pat nekelia rinkos dalyvių pasitikėjimo. ES nusprendė Ispanijai pratęsti terminą, skirtą biudžeto deficito sumažinimui, dar vieneriems metams, jei Ispanija sutiks su papildomomis sąlygomis. Europos Komisija reikalauja, kad būtų vykdomas Ispanijos restruktūrizuojamų bankų nepriklausomas auditas bei griežtesnė vietos valdžios kontrolė. Ispanijos vyriausybė šiomis sąlygomis nėra patenkinta, kadangi jos reikštų neigiamą signalą šalies kreditoriams.
Vilniaus biržoje brango 6 akcijos, pigo dvigubai daugiau – 12, bet didžiąją dalimi tokį santykį nulėmė tai, kad net 7 bendrovių akcijų kainos koregavosi dėl dividendų teisės netekimo. Vilniaus biržos indekso vertė padidėjo net 1,95 procento, o tai parodo, kad bendrovių akcijų kainų smukimas dėl dividendų bendrai buvo mažesnis už dividendų dydį. Vakarykštis indekso OMXV dydis (344,61 punkto) yra tik 1,35 punkto (0,39 proc.) mažesnis už lapkričio 16 dienos lygmenį, kuris buvo fiksuotas prieš pat banko „Snoras“ įvykius. TEO LT akcijomis toliau prekiauta už tą
pačią 0,637 euro kainą, apyvarta 1,476 mln. eurų.