Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Jungtinės Amerikos Valstijos dar negali ramiau atsikvėpti: balsavimas dėl taupymo priemonių Atstovų rūmuose atidėtas, „fiskalinio skardžio“ pavojus išlieka

Balsavimas dėl taupymo priemonių, kurios padėtų Jungtinėms Amerikos Valstijoms išvengti „fiskalinio skardžio“ (ekonomikos recesijos) JAV Kongreso Atstovų rūmuose antradienio vakarą buvo atidėtas.
JAV senatorius Charlesas Schumeras po posėdžio kalba mobiliuoju telefonu
JAV senatorius Charlesas Schumeras po posėdžio kalba mobiliuoju telefonu / AFP/„Scanpix“ nuotr.

15min.lt jau rašė, kad išvakarėse Senatas pritarė, kad 2013-aisiais liktų galioti dar prezidento Džordžo Busho įteisintos mokesčių lengvatos, o mokesčiai didėtų tik turtingiesiems – tiems, kurie per metus uždirba daugiau kaip 400 tūkst. dolerių ir poroms, uždirbančioms daugiau nei 450 tūkst. dolerių per metus.

Tuo tarpu daugiau nei 100 mln. namų ūkių, kurių pajamos per metus siekia iki 250 tūkst. dolerių mokesčių didinimo turbūt išvengs.

Tačiau Atstovų rūmuose vykusio uždaro posėdžio metu respublikonai išreiškė nepasitenkinimą, kad Senatas savo nutarimu nesumažino išlaidų socialinėms programoms. Jos sudaro didelę dalį biudžeto išlaidų.

Tad Atstovų rūmai planuoja papildyti nutarimą reikalavimais, kurie padės sutaupyti biudžeto lėšų. Po to nutarimo projektas vėl bus grąžintas Senatui.

Apie „fiskalinio skardžio“ grėsmę – staigaus mokesčių didinimo ir biudžeto išlaidų mažinimo būtinybę – JAV prabilta prieš dvejus metus. Tačiau aktyvias diskusijas šiuo svarbiu ekonominiu klausimu JAV politikai pradėjo tik baigiantis 2012-iesiems.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos