Europos centrinio banko ir JAV Federalinio rezervų banko neryžtingumas nukreipė investuotojų žvilgsnius ir į Kiniją. Jie nerimauja, kaip Kinijai pavyks susitvarkyti su ekonomikos sulėtėjimu.
Jimas O'Neilas, „Goldman Sachs“ atstovas, sakė, kad Kinijos ir kitų BRIC (Brazilijos, Rusijos, Indijos ir Kinijos) šalių ekonomikų sulėtėjimas kelia kur kas daugiau nerimo nei euro zonos skolų krizė.
„Nerimą kelia tai, kad Brazilijos ir Indijos ekonomikos sulėtėjo labai smarkiai, aišku, kad taip pat daug diskutuojama ir dėl Kinijos ekonomikos“, – sakė J.O'Neilas.
Tačiau investuotojas Markas Mobiusas su tuo nesutinka: „Daug žmonių Kinijoje manęs klausia, kas jų laukia – sunkus ar švelnus nusileidimas. Tačiau aš sakau, kad jie nesileidžia, o auga, ir pakankamai greitai.“
Visgi Kinijos ekonomikos sulėtėjimo ženklų yra nemažai. Įvairios kompanijos – nuo technologijų gamintojų iki avialinijų – jau įspėjo, kad jų pelnas mažėja.
„Kol pasaulis stebi, ką kalba FED ir ECB apie JAV ir euro zonos krizių sprendimo būdus, panašu, kad vaistų recepto reikės ir Kinijai“, – MPTrader.com rašo Mike'as Paulenoffas.
Ar Kinijos laukia sunkios dienos? O gal Pekinas išties šaliai trampliną, kaip tai padarė 2008–2009 metų krizei atkeliaujant?