„Nepasitvirtino įtarimai, kad šis ažiotažas buvo specialiai sukeltas iš užsienio. Gandai kilo ir pasklido čia, Latvijoje, mūsų žmonių dėka“, – agentūrai BNS sakė Latvijos generalinis prokuroras.
Jis pabrėžė, jog tiriant šį įvykį buvo atliktas „milžiniškas darbas“.
„Tyrimo metu nebuvo nustatyta, kad ažiotažas buvo sukeltas ir gandai pakleisti sąmoningai. Be abejo, nustatyti konkretūs tame dalyvavę asmenys, bet aš abejoju, ar yra pagrindas patraukti juos į baudžiamąją atsakomybę Gandai nebuvo tyčia paskleisti. Ažiotažas kilo, tačiau nebuvo specialaus tikslo sužlugdyti banką“, – sakė E.Kalnmeieras.
Jo žodžiais, spekuliacijas, neva „Swedbank“ žlunga, aktyviai stiprino tai, kad prie šio banko bankomatų buvo nusidriekę klientų eilės, o tuščių bankomatų faktas dar labiau kurstė aistras.
„Nustatyta, kad gandus apie menamas “Swedbank„ problemas pakleidė Latvijos gyventojai, taip pat ir kai kurių savivaldybių tarnautojai. Tačiau visi jie turi tik liudininko statusą – įtariamųjų nėra“, – pridūrė Latvijos generalinis prokuroras.
Latvijos bankų priežiūros tarnybos – Finansų ir kapitalo rinkos komisijos duomenimis, pernai gruodį pasklidusiais gandais apie neva apgailėtiną „Swedbank“ finansinę padėtį patikėję jo klientai Latvijoje per kelias panikos dienas iš banko išsiėmė 176 mln. latų (865 mln. litų).
Latvijos saugumo policija inicijavo ikiteisminį tyrimą dėl melagingos informacijos apie didžiausio šalyje komercinio banko padėtį skleidimo. Oficialiai nepatvirtintais duomenimis, buvo tiriamos kelios versijos, įskaitant jos galimą skleidimą iš užsienio, siekiant destabilizuoti Latvijos finansų sistemą ir visuomenės gyvenimą.