„Tai įvyks ne po metų ar dvejų, bet euro zona gali iširti. Rizika auga“, – duodamas interviu „Bloomberg“ radijui trečiadienį sakė N.Roubinis, kuris įspėjo apie dabartinę finansų krizę likus metams iki jos pradžios.
Tiesa, N.Roubinio susirūpinimas galimu euro zonos iširimu yra visiškai priešingas Europos centrinio banko (ECB) prezidento Jeano-Claude'o Trichet nuomonei. ECB vadovas tvirtai įsitikinęs, kad bet kokios kalbos apie galimą euro zonos iširimą yra „absurdas“.
Spekuliacijas apie galimą euro zonos iširimą sukėlė Graikijos nesugebėjimas sumažinti turimo biudžeto deficito. Be to, valstybės skola auga tokiose šalyse kaip Airija ir Ispanija.
„Euro zona gali išsiskirti į dvi dalis: stiprų centrą ir silpnus pakraščius, o kai kurios šalys gali visai išstoti iš šios pinigų sąjungos“, – prognozavo N.Roubinis.
Jo teigimu, tokioms ekonomikoms kaip Ispanija ir Graikija gresia fiskalinis disbalansas, konkurencingumo mažėjimas. O narystė euro zonoje reiškia, kad tokiu atveju jos negalėtų devalvuoti savo valiutos ir didindamos eksportą kovoti su recesija.