Portalas lenta.ru informuoja, kad Maskvos tarpbankinėje valiutos biržoje prekybos sesijos metu už dolerį buvo siūlomi 34 rubliai.
Tiesa, vakarop rublis šiek tiek pabrango: už dolerį siūlė jau 33,97 rublio.
Tuo pat metu Centrinis Rusijos bankas nustatė oficialų dolerio kursą – 33,74 rublio. Tai – 0,82 rublio daugiau, nei iki šiol. Taigi rublis oficialiai susmulkėjo.
Rublis pigo visą mėnesį
Rusijos rublis, lyginant su doleriu, pigo visą gegužę. Tačiau paskutinę savaitę nuosmukis suintensyvėjo. Lenta.ru aiškina, kad susidarė nepalankios sąlygos Rusijos valiutai, nes pasaulio investuotojai atsisako besivystančių šalių valiutų ir remiasi JAV doleriu.
Tai lemia naftos kainų kritimą, nes tiekimo sutartys sudaromos doleriais. Ši aplinkybė taip pat kenkia Rusijos rubliui ir jį smukdo.
Birželio 1 d. Brent markės naftos barelio kaina nukrito žemiau 100 dolerių. Taip nutiko pirmą kartą nuo 2011 m. spalio.
Rusijos Centrinis bankas ramina, kad rubliui nenutiko nieko blogo. „Tai ne rublio, ir ne euro problema. Tikroji priežastis yra JAV dolerio augimas“, – pareiškė Centrinio banko vadovo pavaduotojas Sergejus Švecovas.
Gegužės pabaigoje buvo pranešta, kad biržoje nutarta supirkti rublius, kad nacionalinė Rusijos valiuta nesmuktų kuo ilgiau.
Papildyta 17.51 val. Centrinis Bankas imasi priemonių.
Rusijos Centrinis Bankas paskelbė, kad pradėjo aktyviai stabilizuoti rublio padėtį. Iki šiol, pasak banko vadovo Sergejaus Ignatjevo, to daryti nereikėjo, bet dabartinė situacija jau gana sunki, bankas privalo įsikišti.
S. Ignatjevas nurodė, kad negalima atmesti tolesnio rublio kritimo. Taip atsitiks, jeigu nafta pigs toliau. Valdininkas pabrėžė, kad bet kokiu atveju kritimas nebus toks staigus, kaip per paskutines dvi dienas.
Tuo tarpu keli Rusijos ekonomistai pareiškė, kad Centrinis bankas pavėluotai puolė gelbėti rublį. Toks banko vangumas lėmė greitą kritimą.
Be to, ekonomistai įsitikinę, kad rublio kritimas parankus Rusijos valdžiai ir naftos monopolininkams, kadangi šalis visas pajamas už naftos pardavimą gauna doleriais, o silpnas rublis gali padėti papildyti biudžetus.
Plačiau apie Rusijos ekonomiką rusų kalba skaitykite 15min.ru.